Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

VW predstavil svoj najnovší dlho očakávaný model.

VW predstavil svoj najnovší model (2)

Volkswagen v týchto dňoch šokoval celý svet. Konečne ukázali svoje najnovšie dielo – elektromobil, s cenou do 25 000 €. A s dojazdom vyše 400 km.

Moment, na ktorý každý čakali,práve prišiel. Nemecká automobilka Volkswagen práve predstavila svoj nový model kompaktného elektromobilu, ktorý nakoniec nesie názov VW ID. 2all, teda prenesene, VW pre každého. Malé, pomerne cenovo dostupné vozidlo bude príspevkom do sveta elektromobility, čo je ale napodstatnejšie je jeho cena. Tá je stanovená na hranici do 25 000 €.

VW predstavil svoj najnovší model (1)

Významný event začal prezentáciou tých najvýznamnejších modelov VW v histórii. Od modelu ID. 2all sa totiž očakáva, že bude rovnako ikonický a populárny, najmä vďaka cenovej dostupnosti voči ostatným elektromobilom na súčasnom trhu. Najlacnejší model určuje budúce smerovanie automobilky Model ID. 2all nebude iba cenovo najdostupnejším modelom. Koncept určuje aj budúci dizajnový jazyk automobily.
Každopádne, automobilka chce „znovu žiariť“. Ako uviedol ich dizajnér Schäfer, VW ID. 2all je opäť modelom „pre ľudí“, pričom automobilka sa pri ňom zamerala na to, čo ľudia naozaj chcú a potrebujú pri každodenných cestách.

VW predstavil svoj najnovší model (3)

Už na prvý pohľad je vidieť, že VW ID.2all vyzerá viac „klasicky“, teda je vidieť podobnosť so spaľovákmi.

Auto je určite menšie ako VW Polo, no vzhľadom na dlhý rázvor bude vnútorný priestor väčší. Aj napriek tomu batožinový priestor dosahuje veľkosť 460 litrov. Dizajn auta je navrhnutý, aby elektromobil „držal na ceste“. Pri malých autách totiž často býva problém s tým, že pôsobia nestabilne. Predne svetlá majú o niečo agresívnejší vzhľad než súčasné modely ID., no stále pôsobia priateľsky. Rovnako športovejšie pôsobí ID. 2all aj zo zadnej strany, kde sa po novom nachádzajú hranaté prepojené svetlá Vo vnútri vidíme nový, väčší farebný displej virtuálnych budíkov.

VW predstavil svoj najnovší model (4)

Najväčšie prekvapenie sa ale skrýva v cene a dojazde. Auto bude stáť 25 000 €, pričom na jedno nabitie prejde cez 450 km. Z 10 % na 80 % sa nabije už za 20 minút vďaka podpore 125 kW nabíjania. Z toho vyplýva, že batéria bude mať menšiu kapacitu, no vozidlo bude mimoriadne úsporné. Vozidlo tiež bude mimoriadne výkonné, pričom ponúkne až 166 kW (226 koní).

VW predstavil svoj najnovší model (5)

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *