Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Viac ako päťdesiatka prihlásených na ÚAMK Brezno – Čierny Balog 2024

ac7i1672-6-min

Zoznam prihlásených hovorí o tom, že podujatie pretekov automobilov do vrchu v Čiernom Balogu priťahuje pretekárov doslova ako magnet. Bodaj by aj nie, veď sa jedná o jednu z najkrajších pretekárskych tratí na Slovensku. Navyše sa v Čiernom Balogu nekonali preteky už dlhých desať rokov, na trati je natiahnutý nový asfalt a nové zvodidlá. Všetko je teda pripravené pre perfektné preteky, ktoré počas prvého júlového víkendu (5. – 7.7.2024) privítajú slovenské, ale aj české majstrovstvá pretekov do vrchu, majstrovstvá slovenských a českých historikov, ale aj populárne pohárové preteky.

Pri pohľade na mená prihlásených treba iba konštatovať, že nechýba takmer kompletná slovenská a česká kopcová špička. Mená českých jazdcov ako sú Václav Janík, David Dědek, či David Komárek, ale aj slovenských jazdcov v podobe Mikiho Čambala, Mariána Kekeňáka, Jaroslava Dubócziho, či Martina Matušku hovoria o tom, že v Čiernom Balogu sa bude bojovať ozaj na hrane noža. A to ešte niektoré veľké slovenské, či české mená chýbajú.

Na prihlasovanie teda ostáva ešte niekoľko dní, takže zoznam prihlásených sa ešte určite poriadne zaplní. Dovtedy pripomíname všetkým, že Zvláštne ustanovenia vydané k podujatiu nájdu na stránke organizátora – www.pretekydovrchu.sk, ale aj na stránke www.sams-asn.sk. Samotnú prihlášku si všetci môžu nájsť a vyplniť na web stránke www.sams-asn.sk/prihlaska, kde je zverejnený a priebežne aktualizovaný zoznam prihlásených jazdcov.

Okrem samotných pretekov pripravuje organizátor aj piatkový prológ  spojený s predstavením jazdcov v Brezne. Ako súčasť programu podujatia sa navyše uskutočnia v meste Brezno aj predvádzacie jazdy elektromobilov poskytnuté spoločnosťou AAA auto pre občanov Brezna a Horehronia. Záujemcovia si elektromobily budú mať možnosť vyskúšať zadarmo.

Miro Majláth
tlačový tajomník
ÚAMK Brezno – Čierny Balog 2024

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *