Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Najdlhšia diaľnica na svete vedie cez púšť v Gobi

Najdlhšia diaľnica na svete

Čína sa stáva krajinou nekonečných možností. Len nedávno tam otvorili extrémne dlhú diaľnicu. Aby toho nebolo málo, vytvorili ňou aj svetový rekord.

Nová čínska diaľnica je miliardovým projektom. Ide o extrémne dlhú diaľnicu, a jej cieľom je, aby sa Peking priblížil viac smerom k regiónom. Dokončená cestná komunikácia je až natoľko dlhá, ako keby sa vodič vybral na cestu autom krížom cez Európu z Veľkej Británie do Španielska, napríklad z Londýna do letoviska Marbella. Má priniesť viacero ekonomických benefitov.

Ázia má najdlhšiu rýchlu cestu sveta cez púšť.

Diaľnica vedúca z Pekingu, ktorá spája šesť provincií a regiónov, je v súčasnosti už kompletne sprístupnená motoristom. Stalo sa tak po dokončení troch posledných úsekov, ktoré vedú cez púšť Gobi.
Obrovská diaľnica umožňuje vodičom v Číne cestovať priamo z Pekingu do Urumči, hlavného mesta provincie Sin-ťiang. Stačí na to „iba“ odšoférovať 2 540 kilometrov. Nová diaľnica ušetrí vodičom až 1 300 km (!) v porovnaní s inými alternatívnymi trasami, ktoré boli predtým pred vodičov dostupné.
Vláda očakáva, že nová cesta má stimulovať ekonomiku predovšetkým v oblasti Sin-ťiang, kde staroveká obchodná cesta Hodvábna cesta spájala Čínu s Blízkym východom.
Diaľničný projekt má podľa expertov napomôcť pri znižovaní geografických nevýhod, ktoré dlho brzdili rozvoj západnej Číny, a stavia región do popredia ekonomického rozvoja.
Nová cestná komunikácia je dôkazom toho, že Čína si dáva záležať na tom, aby rýchlym tempom budovala a vylepšova cestnú infraštruktúru. Od roku 2012 v krajine otvorili zhruba 41 000 kilometrov nových rýchlych ciest.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *