Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Nový Renault Espace

Renault-Espace00011

Renault Espace dostane po čase nového nástupcu. Z rodinného MPV môže byť vážnou konkurenciou aj Kodiaqu.

Nové a najväčšie SUV francúzskej značky pojme päť až sedem cestujúcich. Jeho názov pokračuje v štyridsaťročnej tradícii. Automobilka Renault oficiálne potvrdila, že jej nové SUV ponesie kultové označenie Espace. Šiesta generácia modelu nadväzuje na už jeho štyridsaťročnú tradíciu.Ich úplne prvý koncept s týmto menom sa totiž svetu predstavil v novembri 1983.

Renault-Espace00007

Ako už v dnešnej dobe býva zvykom, Espace prejde určitými úpravami, aby viac vyhovoval súčasným automobilovým trendom. Namiesto veľkého rodinného MPV sa zákazníci môžu tešiť na SUV pre päť až sedem cestujúcich. So svojimi predchodcami tak novinka nebude zdieľať ich tvary, podľa výrobcu však zostanú zásadné prednosti – pohodlie, inovácia a pozícia na absolútnom vrchole ponuky.

Nový Espace bude postavený na platforme CMF-CD a podľa výrobcu je navrhnutý prevažne na dlhé cesty. Architektúru zdieľa s menším SUV Austral, u ktorého sa Espace inšpiruje aj po stránke designu. Aspoň to naznačuje najnovšia upútavka, ktorá zachytáva zadok automobilu s pretiahnutými LED svietidlami, novým logom značky a estetickým nápisom Espace. Veľmi podobne je koncipovaný aj Austral.

Renault-Espace00010

Odlíšené „éčko“ v názve najskôr naznačuje elektrifikované pohonné jednotky. Určite môžeme počítať s hybridmi. V ponuke by sa však mohol objaviť aj plug-in hybrid do zásuvky, pretože platforma vozidla je na tento druh pohonu už pripravená. Viac informácií sa dozvieme na jar tohto roku, kedy sa novinka predstaví v celej svojej kráse.

Nový Espace rozoznáme od Austrálu hlavne vďaka pretiahnutému rázvoru a dlhšiemu zadnému previsu, čím vznikne viac priestoru pre posádku vzadu aj v batožinovom priestore. Pripravovaný model sa tak v najbližších rokoch stane konkurentom Škody Kodiaq, Volkswagenu Tiguan Allspace či Peugeotu 5008. Zároveň sa stane nepriamym nástupcom lúčiaceho sa Koleosu.

Renault-Espace00001

Francúzi sa snažia svoje kultové názvy zachovať, aj keď sa v posledných mesiacoch dejú naprieč modelovým portfóliom veľkej rošády. Mégane už nie je kompaktným hatchbackom a kombi so spaľovacími motormi, stal sa z neho čisto elektrický crossover. Renault Scénic tiež zostane, aj on sa ale výhľadovo premení na malé elektrické SUV. 

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *