Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Skončí sa móda klasických SUV, tak, ako ich poznáme?

BMW

Pohľad na najnovšie BMW XM znamená akúsi predzvesť a obrat z automobilov, na aké sme boli doposiaľ zvyknutí. Posledných pár rokov ich zástupcovia vyjadrovali presvedčenie, že móda automobilov SUV sa pomaly, ale isto chýli ku koncu.
Je to naozaj tak? A dôvod?
Dôvodom má byť, podla ich slov nielen akási tuctovitosť pri líniách karosérií, ale hlavne tak často skloňovaná elektrifikácia automobilov. Tá si s ťažkými autami nerozumie a ešte horšie sú na tom limity a čoraz prísnejšie normy na spotrebu pri spaľovacích motorov. Za všetko môže samozrejme váha automobilov SUV. No na druhej strane, je síce pravdou, že čo výrobca mení, zákazník a regulačné normy úradníkov menia. Paradoxne záujem o automobilky triedy SUV je zatiaľ čoraz vyšší. Každopádne bude zaujímavé sledovať, kto tento pomyselný boj vyhrá.

BMW SUV

 

Podľa automobilky BMW je otázne, koľko energie vôbec dávať do vývoja a výroby segmentu športových automobilov. Podľa ich prieskumov najväčší rast v obchodnej triede je práve segment SUV. V časoch, eď prišli s modelom M1, všetky automobilky sa pretekali a chceli oslniť publikum vo výrobe – práve v segmente športových áut. Bola to oblasť, do ktorej chcel vstúpiť každý a pre automobilky sa ich vývoj stal akýmsi nepísaným pretekaním. Dnes je to ale všetko normami regulované úplne inak.

Každopádne bude zaujímavé sledovať ďalej, kam sa vývoj, trend a samozrejme aj vzhľad automobilov posunie ďalej.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *