Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 948 799 710
info@uamk.sk
Slovensko

Skončí sa móda klasických SUV, tak, ako ich poznáme?

BMW

Pohľad na najnovšie BMW XM znamená akúsi predzvesť a obrat z automobilov, na aké sme boli doposiaľ zvyknutí. Posledných pár rokov ich zástupcovia vyjadrovali presvedčenie, že móda automobilov SUV sa pomaly, ale isto chýli ku koncu.
Je to naozaj tak? A dôvod?
Dôvodom má byť, podla ich slov nielen akási tuctovitosť pri líniách karosérií, ale hlavne tak často skloňovaná elektrifikácia automobilov. Tá si s ťažkými autami nerozumie a ešte horšie sú na tom limity a čoraz prísnejšie normy na spotrebu pri spaľovacích motorov. Za všetko môže samozrejme váha automobilov SUV. No na druhej strane, je síce pravdou, že čo výrobca mení, zákazník a regulačné normy úradníkov menia. Paradoxne záujem o automobilky triedy SUV je zatiaľ čoraz vyšší. Každopádne bude zaujímavé sledovať, kto tento pomyselný boj vyhrá.

BMW SUV

 

Podľa automobilky BMW je otázne, koľko energie vôbec dávať do vývoja a výroby segmentu športových automobilov. Podľa ich prieskumov najväčší rast v obchodnej triede je práve segment SUV. V časoch, eď prišli s modelom M1, všetky automobilky sa pretekali a chceli oslniť publikum vo výrobe – práve v segmente športových áut. Bola to oblasť, do ktorej chcel vstúpiť každý a pre automobilky sa ich vývoj stal akýmsi nepísaným pretekaním. Dnes je to ale všetko normami regulované úplne inak.

Každopádne bude zaujímavé sledovať ďalej, kam sa vývoj, trend a samozrejme aj vzhľad automobilov posunie ďalej.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ad
Ad