Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Kia Niro – Women’s World Car of the Year 2023

foto---kia-niro-2022 (2)

Kia Niro je preferovaným autom pre novinárky pracujúce v automobilovom priemysle. Práve „ona“ tento rok vyhrala ocenenie Women’s World Car of the Year 2023 . Toto ocenenie sa vyhladuje každý rok, presne 8. marca pri príležitosti Dňa žien. V tomto vydaní porotu tvorilo 63 odborníkov zo 43 krajín na piatich kontinentoch, čo je viac ako kedykoľvek v minulosti.

foto---kia-niro-2022

„Tohtoročné hlasovanie bolo obzvlášť ťažké“ – povedala Marta Garcia, výkonná prezidentka Svetového ženského auta roka – „kvôli vynikajúcej úrovni všetkých kandidátskych modelov“. Každá z finalistiek mala dostatok zásluh na to, aby získala trofej.“ V skutočnosti boli udelené aj iné ocenenia; nižšie vysvetlíme, prečo vyhrala Kia Niro a ktoré ďalšie autá boli ocenené.
Prečo je Kia Niro ženským svetovým autom roka?

foto---kia-niro-2022 (1)

Kia Niro získala titul „ Najlepšie mestské auto “ už v predchádzajúcej fáze výberu a do finále sa dostala spolu s víťazmi v ostatných kategóriách Jeep Avenger (Najlepšie rodinné SUV), Citroen C5 X (Najlepšie veľké auto). , Nissan X -Trail (Najlepšie veľké SUV), Audi RS 3 (Najlepšie výkonné auto) a Ford Ranger (Najlepšie 4×4).

foto---kia-niro-2022 (3)

Alix Capper-Murdoch, zastupujúca Cyperskú republiku a Severocyperskú tureckú republiku, vysvetľuje svoje víťazstvo takto: „Kia Niro je „auto, ktoré vrelo odporúčam každému mužovi, žene alebo rodine vďaka nekonečnej škále bezpečnostných prvkov , dlhá záruka a priestranný interiér nabitý modernými technológiami. Ktorá matka alebo otec by sa necítili bezpečne voziť svoje deti v Kia Niro?“
Pripomeňme, že všetky hlasy overil Grant Thornton zo svojej kancelárie v Aucklande na Novom Zélande a že víťazom súťaže Women’s World Car of the Year 2022 sa vlani stal Peugeot 308.


Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *