+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Najlepšie autá roku 2021

Za pár dní, 1. marca 2021 budú zverejnené výsledky celoeurópskej ankety Car of the Year 2021, v ktorej motoristickí novinári hodnotia automobily na trhu. Do finále sa z 29 kandidátov dostalo sedem finalistov.

Na Slovensku už pätnásť-členná porota, zložená zo slovenských motoristických novinárov, ktorí pôsobia v médiách na Slovensku, už  svojho favorita vybrala. Každý z novinárov mal k dispozícii 25 bodov, ktoré rozdelil medzi nominované značky. Ďalším kritériom ankety bola skutočnosť, že ich musel rozdeliť minimálne trom automobilom, pričom každé mohlo od jedného porotcu dostať maximálne desať bodov. O víťazný post zabojovali automobily siedmych značiek. Pomyselný veniec víťazstva si odniesla s 90 bodmi Škoda Octavia, druhá priečka patrí Hyundaiu Tuscon so 68 bodmi a na stupeň víťazov sa postavil aj Land Rover Defender, ktorý dosiahol 47 bodov. Zemiaková medaila sa ušla Citroënu C4 so 43 bodmi. Piate miesto obsadila Honda Jazz, ktorá získala 38 bodov, šieste Kia Sorento s 34 bodmi a sedmičku automobilov uzatvára Toyota Yaris s 30 bodmi.

citroen c4 2021

Uvidíme, ako sa preferencie slovenských motoristických novinárov budú líšiť od preferencií na európskej úrovni. Určitú zhodu vidíme už teraz, keďže Škoda Octavia, Citroën C4, Land Rover Defender aj Toyota Yaris, ktoré boli úspešné v slovenskej ankete, sú vo finálovej sedmičke aj v európskom meradle. V rámci európskej ankety AutoBest 2021 zvíťazil Seat Leon, ktorý sa do sedmičky na Slovensku ani nedostal.

Kto je Vašim víťazom? Podeľte sa s nami o Vaše názory.