Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Najpredávanejšie automobily na Slovensku za rok 2020

uamk-

Súčasná nepriaznivá ekonomická situácia, súvisiaca s pandémiou,  sa prejavuje aj v oblasti trhu s automobilmi zníženou kúpnou silou zákazníkov.  Ku koncu roka 2020 klesol predaj automobilov o 31%.

Podľa štatistických údajov Zväzu automobilového priemyslu SR najobľúbenejšími novými automobilmi v roku 2020 sa stali Škodovky, s celkovým podielom na trhu 22,36 %, čo predstavuje 17 064 kusov automobilov tejto značky. Druhé miesto v predaji patrí značke Hyundai s 8,79 %, teda je to 6 704 kusov automobilov a na treťom mieste skončila s malým rozdielov značka KIA s 8,47 %, takže predala 6 462 automobilov.

Trh s jazdenými automobilmi podľa predajcu AAA auto bol na tom s víťazom predajnosti podobne, keď sa na prvom mieste umiestnila značka Škoda, na druhom VW a na treťom mieste za rok 2020 skončila KIA.

Vkus zákazníkov, čo sa týka výberu paliva ukázal na fakt, že trhu vládne benzín s 63,9 % podielom a nafta stráca na svojej popularite. Čisté elektromobily sú na pomyselnej tretej priečke predaných áut a za nimi skončili plug-in hybridy.

Ako je zrejmé značka Škoda je u zákazníkov stále najpopulárnejšia, či sa jedná o nové alebo aj jazdené automobily. Prispieva ku tomu aj fakt, že mnoho zákazníkov si po predaji svojho auta opäť vyberá automobil tejto značky. Pravdepodobne je to výsledok dlhoročnej tradície slovenských zákazníkov, ako aj istému konzervatívnemu postoju Slovákov a nedôvere k iným značkám.

Ekonomická neistota zákazníkov v súvislosti so súčasnou nestálou a komplikovanou situáciou v spoločnosti, ktorá je spôsobená pandémiou COVID na celom svete vyústila do faktu, že čoraz viac zákazníkov siaha po modeloch, určených pre menej solventných. Čo je logické.

Len nasledujúce mesiace začínajúceho roku 2021 ukážu, či sa vkus zákazníkov ohľadom značiek automobilov zmení alebo „ kráľovnou trhu „ naďalej zostane Škoda.

Jazdite opatrne na aute akejkoľvek značky.
Váš Ústredný automotoklub Slovenská republika

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *