Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Definitívny koniec známym a obľúbeným modelom áut

VW_Transporter_T6_1_oficialni_2024_konec_03

Prvý z nich, malý a lacný up!, už to mal podľa skorších informácií spočítané dávno, až teraz to ale VW definitívne potvrdil ako nevratné, ako informuje Berliner Morgenpost . Podľa hovorkyne automobilky „bude dodávka posledných vozidiel pokračovať až do polovice roka. Potom skončí.” Druhou a možno ešte boľavejšou stratou je dodávka Transporter T6.1 vo všetkých jej verziách. „T6.1 už nejde objednať,” hovorí hovorca aj v tomto prípade. Výroba stále prebieha, ale všetky vozidlá už majú vopred svojich kupcov. „Máme úplne vypredané,” dodáva zástupca firmy pre tlač.

VW_Transporter

Keby o tieto modely stratili popularitu, VW ich bude z posledných síl vyrábať na sklad a za cenu veľkých zliav posielať do obehu. Nič také sa nedeje, celá produkcia je aj viac ako pol roka dopredu rozpredaná, koniec týchto vozidiel tak možno s pokojným svedomím označiť za násilný. Vyššie uvedené dôvody potvrdzuje sám šéf VW: „Museli by sme do nich integrovať úplne novú elektronickú architektúru. To by bolo jednoducho príliš drahé,“ hovorí k veci Thomas Schäfer. Preto padlo rozhodnutie ukončiť výrobu modelu up! bez nástupcu. „Bohužiaľ,” dodáva Schäfer s tým, že tento model je stále žiadaný.

Volkswagen up! GTI

Úradná pikantéria na záver – VW T6.1 sa bude ešte chvíľu vyrábať v obytnom prevedení, pretože tie isté pravidlá platia pre karavany až od 1. septembra 2024. Znovu: Kto to vymýšľa, aký má toto zmysel? 55 dní po 7.7., hrá sa tu snáď niekto s číslami? Robí si z nás blázny, ukazuje, že si môže vymyslieť čokoľvek a my to jednoducho urobíme? Ťažko v tom vidieť inú „logiku”.

Z informácií Morgenpostu môžeme zrekapitulovať, že koniec v júli 2024 stihne z nemeckých áut aj Porsche Boxster a Cayman, Audi TT a R8 alebo Smart Fortwo. Skončí aj Renault Zoe, padne spomínaný Fiat… Budú to najskôr desiatky modelov a prečo? Na čo potrebujete v aute pripojenie k internetu, ktoré potom budete komplikovane zabezpečovať?

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *