Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Zastavili Pagani

Zastavili Pagani

Polícia zastavila luxusné Pagani v hodnote 6 miliónov eur. Presne také, aké vlastní majiteľ automobilky.

Horacio Pagani jazdí na rovnakom aute, aké sa objavilo na  sociálnych sieťach, čo vzbudilo záujem verejnosti.

Švajčiarska polícia zastavila počas dopravnej kontroly auto značky Pagani.Išlo konkrétne o Huayra Codalunga, obľúbený model vlastníka luxusnej automobilky Horacia Paganiho, ktorý má byť podľa všetkého zároveň aj majiteľom zabaveného vozidla. Hodnota tohto exkluzívneho automobilu je 7,4 milióna dolárov, informuje Autoevolution.

Policajti auto skontrolovali a prešli všetky papiere, na čo sa rozhodli vozidlo vraj aj zabaviť. Dôvody zadržania zatiaľ nie sú známe. S Huayrou Codalunga sa na kraji cesty zastavil ďalší exkluzívny športiak – Ferrari Testarossa. Títo dvaja vodiči pravdepodobne spolu mierili do lyžiarskeho strediska. Svedčia o tom lyže na streche červeného Ferrari.

Situáciu zachytil fotograf Freddie Atkins, ktorý fotí práve takéto luxusné autá. „‚Nefotografujte!‘ Švajčiarska polícia zastavila Pagani Huayra Coda Lunga za 7,4 milióna dolárov v snehu. Ešte šťastie, že som namiesto toho natáčal,“ ironicky napísal pod svoj príspevok.

Na internete tento incident vzbudil pozornosť, a to nielen pre vysokú hodnotu vozidla, ale aj preto, že by potenciálne mohlo patriť samotného zakladateľovi spoločnosti Horaciovi Paganimu,  ktorý je známy tým, že jazdí na podobnom aute. Doteraz však táto informácia nebola oficiálne potvrdená.

Verejnosť sa snaží zistiť príčinu, čo polícii prekážalo. Jedným z možných dôvodov by moli byť pneumatiky, alebo dokonca aj hlučnosť vozidla v nízko emisnom prostredí. Luxusné auto malo svoju poznávaciu značku nalepenú len nálepkou na prednom spojleri, pretože na tento typ automobilu je dosť obtiažne kvôli jeho tvaru ju inak umiestniť. Je už len otázne, či išiel predpísanou rýchlosťou, no to by bol len ťažko dôvod na zadržanie vozidla.

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *