Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Ferrari Enzo

Ferrari Enzo (1)

Do aukcie mieri prakticky nové Ferrari Enzo, od roku 2003 prešlo len 227 km.
Vozidlo precestovalo až tri kontinenty, no nikdy nebolo registrované. Stále má na sebe pôvodné ochranné polepy.

Ferrari Enzo je ikonickým vozidlom, za ktorého volant by sa chcel raz posadiť snáď každý fanúšik týchto výnimočných vozidiel. Tento konkrétny kúsok pritom najskôr ako jeden z mála na svete ponúka, aj po 20 rokoch od výroby, možnosť zlúpnuť ochranné fólie, ktoré chránia niektoré časti jeho kabíny. Napriek ceste cez tri kontinenty toho totiž zatiaľ veľmi nenajazdil.

Ferrari Enzo (2)

Vozidlo bolo totiž ako nové, odoslané z Talianska do Japonska, tam ho však nikdy nikto neregistroval. Teraz sa vozidlo nachádza v Kanade, kde bude prebiehať aj jeho dražba, ktorú organizuje aukčný dom RM Sotheby’s. Na jeho tachometri pritom svieti nájazd iba 277 kilometrov, pričom väčšinu zrejme absolvoval pri testovacích jazdách po výrobe v Taliansku.

Stav prakticky nového vozidla potom potvrdzujú aj fotografie aukčného portálu.

Stačí sa pozrieť do kabíny, kde sú ochrannými fóliami stále unikátne prelepené pedále, prahy a dokonca aj zadnej časti sedačiek. V originálnom balení zostala aj trojdielna sada originálnej batožiny alebo samotný kľúčik od vozidla. V jeho obale je však viditeľná diera, zrejme aby bolo možné s vozidlom manipulovať.

Ferrari Enzo (3)

Konkrétne vozidlo však údajne nie je zaujímavé iba svojím stavom, ale aj konfiguráciou. Malo by ísť o jeden z iba deviatich kusov, ktorý dostal lakovanie Argento Nürburgring 101/C. Ako jediný takto lakovaný by potom mal ponúkať čalúnenie béžovou kožou Cuio, zatiaľ čo ostatné vozidlá mali čierny alebo červený interiér.
Ide tak o skutočne výnimočnú kombináciu, zabudnúť však nemožno ani atmosférický 6-litrový motor V12 pod kapotou, ponúkajúci najvyšší výkon 485 kW (660 k). O prenos výkonu na zadné kolesá sa potom starala manuálna prevodovka v štýle F1 s radením páčkami pod volantom.

Ferrari Enzo (4)

Aukcia vozidla prebehne v týchto dňoch, 15. až 17. marca v kanadskom Bleneime , čo nie je ďaleko od amerických hraníc. Možno teda predpokladať, že sa záujemcovia pohrnú aj z USA. Aukčný dom zatiaľ nezverejnil očakávanú cenu, možno však predpokladať, že pôjde o poriadny balík peňazí.
Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *