Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Suzuki Jimny ako Mercedes G

Suzuki Jimny (1)

Netypické Suzuki Jimny na predaj. Upravili ho na štýl Mercedesa G od Brabusu

Suzuki Jimny je vďaka svojmu designu obľúbeným modelom rôznych úpravcov. Niektorí z nich tento malý offroad dokonca prepracúvajú na auto podobné vozidlám iných značiek.

Suzuki Jimny (2)

Najčastejšie úpravcovia Jimny upravujú tak, aby svojím vzhľadom pripomínal Land Rover Defender a Mercedes-Benz triedy G. V prípade „géčka“ potom ide najmä o jeho športové verzie AMG, videli sme ale aj body kit, ktorý zo Suzuki urobí malú triedu G, ale možno v pracovnej verzii.

Suzuki Jimny (3)

Práve na Mercedes-Benz triedy G vzhľadom nadväzuje aj jeden exemplár, ktorý je aktuálne na predaj v rakúskom Kitzbüheli. Nepripomína však sériové prevedenie, ale vytunenú verziu od spoločnosti Brabus. Predajca napokon v popise spomína označenie „Jimny Brabus Edition“.

Suzuki Jimny (4)

Auto sa tak chváli výrazným bodmi kitom s novými nárazníkmi, prednou kapotou a čelnou maskou zodpovedajúcou triede G, inými svetlometmi vpredu aj vzadu alebo nástavcami blatníkov. Vozidlo nosí logá firmy Brabus, meno firmy nájdeme aj na kryte rezervného kolesa. Ráfiky od AMG majú priemer 18 palcov. K veľkým zmenám došlo v interiéri, v ktorom zaujme nové kožené čalúnenie. Kožu nenájdeme len na sedadlách, ale aj na volante, vo výplniach dverí, na palubnej doske alebo stredovej konzole. Hlavové opierky zdobia písmeno „B“, teda znak spoločnosti Brabus.

Suzuki Jimny (5)

Výbava potom zahŕňa napríklad automatickú klimatizáciu, LED svetlomety, palubný počítač, bezkľúčový prístup či vyhrievané predné sedadlá. O pohon vozidla, registrovaného na konci roka 2021, sa stará benzínová 1500 cm3 s výkonom 75 kW doplnená o automatickú prevodovku. Nájazd činí 5500 kilometrov.A to podstatné na záver? Jeho cena je 44.900 eur.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *