Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Autopríslušenstvo luxus či nutnosť?

Autopríslušenstvo luxus či nutnosť?

Automobil v súčasnosti využíva množstvo ľudí každodenne. Či už pri svojej práci, na presun do nej a z nej alebo aj na činnosti, ktoré sú potrebnou rutinou. V dnešnom svete sa stalo vozidlo súčasťou života, bez ktorej si ho už ani nevie mnoho ľudí predstaviť. Čas strávený jazdou v aute si mnoho vodičov a vodičiek snaží spríjemniť auto-príslušenstvom, ktoré im k príjemnému pocitu počas jazdy pomôže.

My sa budeme venovať vychytávkam, ktoré sa určite v automobile zídu aj Vám.

Bežnou záležitosťou sú rôzne vône do auta, držiaky na nápoje, organizéry na sedadlá, ale praktickým doplnkom výbavy sa môže stať aj autokamera. Podrobnejšie sme sa jej už venovali v predchádzajúcom článku a verím, že sme Vás inšpirovali k jej kúpe a používaniu. Ďalšou praktickou vychytávkou je držiak na telefón, hlavne, ak používate svoj telefón ako navigáciu. Na trhu sú držiaky na telefón, ktoré sú flexibilné a jeho nastavenie záleží len na používateľovi.

V súvislosti s telefónom sa nám núka ďalšia vychytávka. Keďže telefonovanie za volantom je zakázané a prísne sankcionované, ak nemáte zabudovaný v automobile handsfree systém, investujte do jeho kúpy. Odporúčame kúpiť si kvalitný handsfree systém, ak nechcete mať problém s kvalitou hovoru. Pri častom používaní telefónu v aute sa Vám zíde aj nabíjačka do auta. Nabíjačka do auta je ideálna najmä počas dlhších ciest, keď váš mobil využívate napríklad ako navigáciu. Odporúčame vám vybrať si takú, ktorá má aspoň 2 USB porty. Niektoré majú 2 USB-C a ďalšie majú jeden USB-A a druhý USB-C.

Pokiaľ nemá Vaše auto vyhrievané sedadlá, najmä v týchto mrazivých zimných dňoch, využijete aj vyhrievaný poťah na sedadlo. Pri dlhších jazdách motoristi ocenia aj masážny poťah na sedadlo.

Praktickou súčasťou Vášho miláčika je cestovný vešiak na košele, sako, nohavice, či šaty.

Z technických vychytávok, ktoré Vám uľahčia jazdu a prevádzku automobilu odporúčame parkovacie senzory a snímače tlaku v pneumatikách ( TPMS senzor). Mnoho automobilov ich má nainštalované už od výroby, ale ak máte auto, v ktorom absentujú, oplatí sa investícia do ich zaobstarania. Nielen kvôli komfortu z jazdy, ale hlavne pre bezpečnosť.

Luxus alebo nutnosť? Čo si o tom myslíte Vy? Ktoré vychytávky sú luxusom, ktoré nutnosťou?

Podeľte sa s nami o Vaše názory.
Váš Ústredný automotoklub Slovenská republika

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *