Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Suzuki eVX je koncept elektrického SUV s terénnymi ambíciami. Na trh oficiálne dorazí v roku 2025.

Suzuki eVX

Automobilka Suzuki v oblasti elektrifikácie síce trochu zaostáva, no v týchto dňoch ale predstavila koncept svojho prvého elektromobilu pre globálne trhy. Spoločnosť Suzuki počas autosalónu v indickom Dillí predstavila koncept svojho prvého globálneho strategického elektromobilu, ktorý pomenovala eVX. Súčasne automobilka potvrdila, že príchod produkčného modelu na trhy môžeme očakávať už v roku 2025.

Exteriér mal byť podľa automobilky navrhnutý tak, aby bolo okamžite rozpoznateľné, že ide o SUV značky Suzuki. Predok s tradične uzavretou maskou zaujme výraznými svetlami, vytvárajúcimi svetelný podpis šípok smerujúcich vpred. V spodnej časti si potom môžeme všimnúť ochranný dekor nárazníka. Ako správne terénne SUV má koncept eVX krátke previsy karosérie, odkiaľ výrazne vystúpia blatníky, samozrejme chránené plastovými lemami. Kľučky sú zapustené, konvenčné zrkadlá nahradili kamery, na ľavom blatníku vidíme viečko zásuvky a kolesá majú aerodynamicky tvarované ráfiky.

Automobilka sa pochválila aj rozmermi, kedy konceptu eVX nameriame 4300 mm na dĺžku, 1800 mm na šírku a 1600 mm na výšku. Dĺžku rázvoru bohužiaľ nepoznáme, uvádzané parametre ale ukazujú, že by sa budúce vozidlo mohlo v ponuke objaviť nad modelom Vitara, ktorý meria 4175 mm na dĺžku a 1755 mm na šírku. Zrejme v podlahe vozidla potom bude uložená batéria s kapacitou 60 kWh, ktorá by mala zaistiť dojazd okolo 550 kilometrov. Pristane sa však zmieniť, že dojazd je uvádzaný podľa veľmi optimistického indického meracieho cyklu MIDC, takže podľa európskeho WLTP bude určite kratší.

Fanúšikov značky ale poteší, že nový koncept má kombinovať „silné DNA 4×4 od Suzuki spolu s pokročilými funkciami najnovších BEV“. Minimálne pri výkonnejších verziách tak očakávame pohon všetkých kolies. Na bližšie informácie o tomto budúcom automobile si ale budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *