Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Spal za volantom – Tesla – autopilot

tesla

Tak toto sa len tak nevidí. Koncom roka sa v Nemecku odohral kuriózny prípad, pri ktorom už aj nemeckí policajti nechápavo krútili hlavami.
Dopravná polícia v nemeckom meste Bamberg musela riešiť veľmi kuriózny prípad. Len pár dní po Vianociach, v stredu 28. decembra sa jedna z hliadok snažila zastaviť vodiča Tesly. Policajtom sa už na prvý pohľad zdalo, že vodič za volantom zrejme spí.

Vodič išiel po diaľnici A70 z Bambergu smerom na Bayreuth okolo 12. hodiny, keď ho chcela policajná hliadka podrobiť dopravnej kontrole. Nereagoval však na znamenia na zastavenie, ani na opakované trúbenie. Policajti si všimli, že vodič Tesly sa opieral na sedadle so zatvorenými očami, pričom ruky nemal na volante. Mal zapnutého autopilota, ktorý robil všetko za neho.

Nemeckej polícii trvalo až 15 minút, kým sa im vozidlo podarilo zastaviť. Šofér sa napokon za volantom prebral a svoje auto ihneď odstavil. Počas kontroly sa u neho prejavili známky požitia drog, no to nebolo všetko. Policajti našli v priestore pre nohy aj tzv. závažie na volant, ktoré v poslednej dobe veľmi naberá na popularite. Ide o zariadenie pripevnené k volantu, ktoré predstiera, že má vodič ruky položené na volante. Takto sa dá oklamať bezpečnostná funkcia vozidla.
Tento kuriózny prípad dopadol vznesením obvinenia vodičovi Tesly za ohrozovanie cestnej premávky a zároveň mu bol zadržaný vodičský preukaz. Môže ísť zároveň o varovanie pre ostatných vodičov, aby takýmto spôsobom nezneužívali autopilota, ktorým je Tesla vybavená.

tesla1

 

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *