Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Seminár s predstaviteľmi Európskeho parlamentu a europoslancami.

Seminár EU

Ústredný automotoklub Slovenská republika reaguje aj na spoločenské témy, ktoré sa týkajú všetkých občanov Slovenska. Preto sa redaktori redakcie ÚAMK dňa 4. júna 2021 zúčastnili novinárskeho stretnutia v Banskej Bystrici. Semináru sa zúčastnili Robert Sermek, vedúci Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku, Ivana Janíková Stavrovská, tlačová tajomníčka Kancelárie EP na Slovensku a Dominika Bačová z Informačného centra Europe Direct Banská Bystrica. Témami podnetnej a zaujímavej diskusie bola reakcia na pandémiu a hospodárska obnova po koronakríze, budúcnosť Európy, rozpočet a budúcnosť financovania EÚ, klimatické zmeny a energetika, ako aj pracovné miesta, rast a investície, či brexit, migrácia, dezinformácie, jednotný digitálny trh.

Prednáška priniesla hodnotenie  špeciálneho prieskumu Eurobarometer Európskeho parlamentu z jari 2021.

Na základe Eurobarometra sú očakávania Slovákov zamerané najmä na otázky verejného zdravia, boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu, opatrení na podporu hospodárstva a vytváranie pracovných miest, spravodlivej a udržateľnej poľnohospodárskej politiky v krajinách EÚ.

Prítomní novinári uvítali účasť poslancov Európskeho parlamentu Roberta Hajšela, člen skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente a Michala Wiezika z poslaneckého klubu Európskej ľudovej strany.

V zaujímavej a podnetnej diskusii sme sa venovali širokému spektru aktuálnych otázok a okrem iného aj oblasti bezpečnosti cestnej premávky. V diskusii odzneli zaujímavé názory a  budúcnosť ukáže, aké konzekvencie prinesú aktuálne rozpracované projekty a programy Európskej únie občanom Slovenska…

Seminár EU

Keďže Michal Wiezik je v EP členom výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín, zaujímal nás aj jeho názor na výraznú environmentálnu záťaž tzv. gudrónové jamy v katastri obce Predajná s dôrazom na naliehavosť riešenia tohto problému.  No, ako sa ukazuje, „čierne oči“ budú asi ešte dlho strašiť…

Stretnutie sa nieslo v príjemnej, konštruktívnej a obsažnej atmosfére, za čo patrí poďakovanie RO Slovenského syndikátu novinárov pod vedením Ivety Kubekovej, ktorá sa postarala o vysokú spoločenskú a organizačnú úroveň podujatia.

Stretnutia novinárov s volenými činovníkmi sú žiadúce a obojstranne užitočné.

Takže, dobrá vec sa podarila, vďaka.

JUDr. Eva Žitná
Redakcia ÚAMK SR

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *