Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Nové autá s obmedzenou maximálnou rýchlosťou pre európsky trh.

Nové autá s obmedzenou maximálnou rýchlosťou

Priemerný výkon nových automobilov, predaných v roku 2020 bol 121 kW, to znamená nárast oproti predchádzajúcemu roku o 5 kW. Priemerná rýchlosť je až 202 km/h, čo vyzerá byť problém. Vyzerá to tak, že začína byť reálna možnosť, že sa obmedzenie maximálnej rýchlosti na 180 km/h. stane legislatívnou povinnosťou.

Možnosť vyššej rýchlosti dvíha riziko nebezpečných situácií v cestnej premávke, zvýšenie bezpečnostného rizika a samozrejme konzekvenciami na bezpečnosť cestnej premávky ako takej.

Nejde však len o tento rozmer. Z každej strany rezonuje téma ekológie. Ekológia je dnes na pretrase takmer v každej oblasti ľudskej činnosti. Automobilový priemysel a celkovo doprava  je snahou o sprísňovanie ekologických noriem zasiahnutá najviac, pretože každá  zmena v tejto oblasti má okamžitý účinok.

Nové autá s obmedzenou maximálnou rýchlosťou

Európska komisia začína o plošnom legislatívnom obmedzení max. rýchlosti nových áut na 180 km/h hovoriť stále častejšie. Zatiaľ je všetko len v rovine úvah, tlak ekologických organizácií a ich argumentov však silnie, a tak je možné, že sa ho čoskoro celá EÚ aj dočká.

Milí motoristi, aký je Váš názor na takéto obmedzenie?

Napíšte nám, Váš názor nás zaujíma.
Váš Ústredný automotoklub Slovenská republika

Zdroj: CAR-future

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *