Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Najnovší VW Passat B9

VW_Passat_Variant_B9_2024_novy_TDI

Nový Volkswagen Passat B9 možno nie je tým najoriginálnejším autom a do histórie sa určite nezapíše ako prelomový stroj, v dnešnej dobe ale záujemca o nové vozidlo musí zostávať nohami na zemi. Evolúcia úplne nových vozidiel sa neuberá smerom uspokojovania potrieb zákazníkov, a tak je nutné sa uspokojiť s väčšími modernizáciami skôr vyrobených áut, ktoré si ponechávajú svoje praktické prednosti.

VW_Passat_Variant_B9_2024_novy_TDI_01

Dlhoočakávaný model od automobilky VW – Passat je na svete a teraz skúšajú osloviť záujemcov o dieselové prevedenie novou najlacnejšou verziou.
Práve tým je nový Passat – dokáže nadchnúť veľkým, teda až obrovským vnútorným priestorom. Odborníci sa zhodujú, že ide o jedno z tých áut, ktoré sa oplatí kúpiť, ak sledujete čo najlepší pomer hodnoty a ceny. Najmä s tradičným 2,0 TDI je nový Passat Variant jedným autom úplne pre všetko, ktoré ľahko kúpite za cenu okolo 50.000 €. A nemusíte sa báť toho, že by počas pár rokov stratil 80 percent ceny .

V domácom Nemecku teda obdaril Passat novým základným motorom 2,0 TDI s výkonom zníženým na 90 kW, teda 122 koní. Nevyhnutná je aj v jeho prípade automatická prevodovka DSG a dostanete aj celkom slušnú základnú výbavu. Pravda, biela farba, 16″ kolesá, nelakované čierne plasty na množstve miest alebo základné svetlá vpredu aj vzadu vám pred operou veľa obdivu nezaistia. Ale tiež je tu adaptívny tempomat, parkovacie senzory vpredu aj vzadu, cúvacia kamera alebo automatická klimatizácia. S tým pôjde vyžiť.

VW_Passat_Variant_B9_2024_novy_TDI_05

Koľko bude stáť? Je to 41 745 € a o prijateľných 1 750 € viac ako za základné TSI. České ceny tie nemecké takmer kopírujú, ak by sa ponuka Passatu 2,0 TDI Passat podržala doterajších zvyklostí, sme niekde na cene cez 40.000€. Nie je to málo, ale stále dostanete veľa auta za ešte nejako prijateľné peniaze. A hlavne: Kto alebo čo vám dnes dá viac?

Ponuka Passatu Variant B9 sa ale rozšírila aj z druhej strany, a tak novo možno siahnuť (zatiaľ znovu len v Nemecku) po naopak výkonnejšom dieseli 2,0 TDI so 142 kW (193 koní) a pohonom 4×4, ktorý oi utiahne až 2200kg príves. Ten je ale k dispozícii až od výbavy Elegance, takže ho nekúpite lacnejšie ako za 57 335 €. To už sme inde, avšak nielen cenovo, ale aj výbavovo, dynamicky a rozsahom použiteľnosti, toto bude navyše zimný kráľ. Vo výbave je potom kdečo vrátane matricových svetiel a masážnych sedačiek. Je stále ešte z čoho vyberať…

VW_Passat_Variant_B9_2024_novy_TDI_06

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *