Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Lamborghini Huracán vo verzii Plug-in (2024)

Lamborghini Huracán vo verzii Plug-in (2024)

Plug-in hybridný nástupca Lamborghini Huracán dorazí na trh v roku 2024. Má mať neuveriteľných 1015 konských síl.
Okrem plug-in hybridného nástupcu Aventadoru plánuje automobilka aj plug-in hybridného nástupcu modelu Huracán.

Lamborghini Huracán vo verzii Plug-in (2025)

Automobilka Lamborghini sa nedávno pochválila zaujímavou technikou pre svoju novú vlajkovú loď, ktorou bude plug-in hybridný nástupca modelu Aventador. Meno vozidla zatiaľ nepoznáme, predstavitelia značky ale prezradili, že pod jeho kapotou bude výrazne inovovaný 6,5-litrový atmosférický motor V12, ktorý v spolupráci s tromi elektromotormi a lítium-ión batériou ponúkne kombinovaný výkon až 747 kW (1015 k).
Ako však upozornili kolegovia z Road & Track, počas predstavenia techniky novej vlajkovej lode padla zmienka aj o nástupcovi populárneho modelu Huracán. „ Na konci roka 2024 dorazí na trh úplne nový Huracán, “ citujú kolegovia Stephana Winkelmanna, generálneho riaditeľa značky.

Lamborghini Huracán vo verzii Plug-in (2026)

Winkelmann mal prítomným novinárom tiež prezradiť, že aj nástupca modelu Huracán dostane plug-in hybridnú pohonnú jednotku. Automobilka tak pokračuje na ceste k svojmu záväzku z roku 2021, kedy oznámila, že do konca roku 2024 plánuje elektrifikovať/hybridizovať celú svoju ponuku.
Riaditeľ značky bohužiaľ nezdieľal žiadne bližšie informácie o nástupcovi modelu Huracán, takže zatiaľ nevieme, na akom základe bude plug-in hybridné ústrojenstvo postavené. Niektoré špekulácie spomínajú modernizovaný motor V10, čím by nástupca Huracán nasledoval nástupcu Aventadoru, v hre by však mohol byť aj twin-turbo preplňovaný motor V8 v kombinácii s elektromotormi, ako očakávajú kolegovia z Road & Track.

Lamborghini Huracán vo verzii Plug-in (2027)
Na bližšie informácie si však budeme musieť ešte chvíľu počkať. Zatiaľ sa predpokladá, že výroba modelu Huracán bude ukončená s modelom Sterrato, teda jeho dobrodružnejším terénnym variantom, ktorý bol predstavený v roku 2022. Je však možné, že Lamborghini ponúkne na rozlúčku ešte nejakú špeciálnu limitovanú edíciu. Podobne ako pri Aventadore.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *