Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Lamborghini Centenario LP770-4

Lamborghini Centenario LP770-4 (1)

Dnes sa financie nezúročujú len v bankách, ako kedysi. Celkom výnosným zúročením financií sa stávajú autá. Obzvlášť tie, ktoré sú vyrobené v limitovaných edíciách.
Takto nejako rozmýšľa aj developer, ktorý by chcel zarobiť 3,6 mil eur za 5 rokov vlastníctvom vzácneho Lamborghini. S týmto nádherným skvostom prešiel len 70 km.
Lamborghini Centenario LP770-4 vznikli len v počte 20 kusoch pre celý svet a vyzerá ako z inej planéty, je skutočne výnimočné. Napriek tomu nám asi chýba niečo do skladačky vysvetlenia, prečo by za toto auto mal niekto dať 2 milióny eur v roku 2018. A prečo by mal zaplatiť o ďalších 3,6 mil.eur viac – tento rok?

Lamborghini Centenario LP770-4 (3)

Sto rokov od narodenia zakladateľa automobilky je určite významné výročie, hoci asi nie tak, ako storočie od založenia samotnej firmy. Lamborghini Centenario LP770-4 bolo „darčekom” všetkým fanúšikom a najvernejším zákazníkom značky k prvému spomínanému výročiu práve u Lamborghini a zrejme ste naň nezabudli, hoci o horúcu novinku dávno nejde.
Ako kupé bolo vyrobených bolo len 20 exemplároch a všetci oslovení, vážení klienti značky ho kúpili ešte pred jeho verejným odhalením. Ani nepohli brvou nad cenou 1,75 milióna eur, za ktorú Taliani toto vozidlo ponúkali. Aj preto Lambo prišlo ešte s otvorenou verziou Roadster, za ktorú si účtovalo o ďalších 250.000 eur viac. Ostatní mali smolu, teraz sa ale ukazuje, že ak ste dostatočne majetní, môžete si stále nové Centenario Roadster užiť, aj keď nepatríte medzi VIP klientov sant’agatského výrobcu.

Lamborghini Centenario LP770-4 (2)

Auto na fotkách nižšie je na predaj v nemeckom Aschaffenburgu z majetku tamojšej developerskej firmy. Tá možno urobila obchod storočia prekonávajuce všetky jej bežné aktivity, ale k tomu sa ešte dostaneme. Vozidlo je na každý pád k dispozícii s iba 70 najazdenými kilometrami, a jeho opotrebovanie je teda skoro nulové, motor ešte nie je ani zabehnutý, to všetko bude na vás. V podstate si kúpite nové auto, len si nebudete môcť vybrať lak a čalúnenie interiéru, ale aj to určite patričná suma prípadne napraví. Len je otázkou, či vám na to ešte niečo zostane. Auto si môžete kúpiť za takmer 6 mil Eur.

Lamborghini Centenario LP770-4 (4)

To je o 3,6 mil eur, ohromný nárast ceny za asi päť rokov, po ktorej je tento automobil v majetku nutne zámožného developera. Ten iste verí, že napr. zberateľ, ktorý bol svojho času 21. v poradí na nákup nového Centenaria, po tejto možnosti skočí. A súčasnému majiteľovi tohto Centenaria, ktorý sa zjavne – či už dobrovoľne alebo nie – pasoval do úlohy priekupníka, môže zarobiť slušný balík peňazí. Otázkou však je, či práve Centenario, v podstate len predesignovaný Aventador, má takú hodnotu.
Toto konkrétne Centenario na každý pád stavilo na kombináciu čiernej a červenej zvonku aj vo vnútri. Najmä z niektorých uhlov pohľadu vyzerá ako vesmírna loď na bicykloch, ale aj skoro toľko stojí. Jeho 770 koní a 690 Nm generovaných atmosféricky plneným dvanásťvalcom určite láka.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *