Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Jazdil 60 rokov bez vodičáku

Jazdil 60 rokov bez vodičáku

Jazda bez vodičského oprávnenie? A navyše desaťročia? V Anglicku žiaden problém.

Určite každý z nás už zažil situáciu, keď si sadol za volnt a vydal sa na cestu. Keď ste ale zistili, že ste si zabudli doma vodičský preukaz, nejeden z nás určite stŕpol. Muž vodič-nevodič jazdil bez vodičského preukazu neuveriteľných 60 rokov. Denno denne takto brázdil cesty po Anglicku a zrejme mu po tak dlhom čase ani nenapadlo, aby si túto svoju činnosť zlegalizoval. Ale ako sa hovorí, každý krčah sa raz rozbije a potom nebude s čím po vodu.

Policajti pred pár týždňami  zastavili na diaľnici M55 blízko mesta Preston na severe Anglicka strieborný Citroën. Vodiča oslovili a požiadali o jeho doklady, no nestačili sa diviť. Pri kontrole zistili, že šofér jazdí bez vodičského preukazu, vlastne už 60. rokov – a to od minulého storočia. Policajti zistili, že muž v 60. rokoch nespravil skúšky na získanie vodičského oprávenia a odvtedy žiaden ďalší opravný, alebo nový test neabsolvoval. Jazdil len s takzvaným dočasným oprávnením, ktorého platnosť však už ale veľmi dávno uplynula.

Vo Veľkej Británii je totiž totiž možné šoférovať aj v prípade neúspešných testov, no len za prítomnosti kvalifikovaného vodiča a s tým, že auto je označené symbolom začínajúceho vodiča.

Muž sa teda bude zodpovedať za niekoľko priestupkov a polícia jeho vozidlo aj spolu s ním zadržala. Výšku trestu zdroj týchto informáciíí, spravodajstvo BBS, neuviedlo.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *