Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Jaguár už len ako elektromobil?

jaguar ipace

Neustály tlak na zlepšovanie kvality životného prostredia, prechod k alternatívnym pohonom sa v automobilovom priemysle prejavuje aj javmi, na ktoré sme v minulosti neboli zvyknutí. Ako inak nazvať fakt, že tradičný britský výrobca automobilov so šelmou v znaku, bude od roku 2025 vyrábať len elektrické autá?

Podľa vyjadrenia generálneho riaditeľa tejto automobilky, sa z tradičnej luxusnej značky stane čisto elektrická luxusná značka a automobilka podstatne zníži a zracionalizuje svoju nevýrobnú infraštruktúru vo Veľkej Británii. Automobilka plánuje v rámci celej svojej skupiny do roku 2039 znížiť emisie uhlíka na nulu. Všetky ponúkané modely budú do konca desaťročia ponúkané aj v čisto elektrickej verzii. Reštrukturalizáciou výroby  neplánuje automobilka obmedziť výrobu v základných výrobných závodoch, dokonca plánuje pokračovať vo výrobe nielen na britskom  území, ale aj vo všetkých jej výrobných závodoch po celom svete. Teda aj na Slovensku.

Jaguár už len ako elektromobil

Uvedený výrobca automobilov sa zaviazal k postupnému ukončeniu výroby naftových modelov do roku 2026 a v záujme tohto smelého a odvážneho plánu investuje do technológie vodíkových palivových článkov. Budúcnosť ukáže, či tento odklon tradičného výrobcu luxusných modelov automobilov, bude mať úspech aj u zákazníkov. Pretože tí, v konečnom dôsledku, rozhodujú o tom, či je rozhodnutie správne alebo nie. Silná značka stavia svoje plány na vernosti a konzervatívnosti svojho zákazníka, tak uvidíme, či táto vízia bude úspešným krokom.

Váš Ústredný automotoklub Slovenská republika

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *