Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Interiér budúcnosti – Fiat

Interiér budúcnosti - Fiat

Iste ste sa už aj vy niekedy zamysleli, ako môžu vyzerať interiéry áut nielen v ďalekej budúcnosti, ale už o napríklad o pár rokov neskôr. Automobilka Fiat nám svoju predstavu práve predstavila. Dominuje v nej úplná jednoduchosť a prehľadnosť.

Talianska automobilka Fiat sa nachádza momentálne v útlme. Novinky v EÚ predstavuje naozaj len minimálne, respektíve vôbec. /výnimkou je samozrejme športový Abarth/. V najbližších rokoch to u nich ale vyzerá na zmenu. V súčastnosti majú takmer hotový crossover 600, nahlas sa hovorí aj o vývoji nového modelu Multiply a aby toho nebolo málo, vzniká aj nástupca modelu Fiat Panda. Okrem toho Fiat predstavil svoj najnovší koncept, ako by mal vyzerať interiér Fiatu budúcnosti.
Miernou zmenou už prešiel aj volant, ktoré pridelili športovo vyzerajúci oválny tvar. V strede volantu je malý displej, ďalšiu obrazovku nájdete na palubnej doske a okolo má vylepšiť praktickú stránku auta hromada odkladacieho priestoru. Ak si odmyslíme tie displeje, niečo podobné sme videli na autách zo 70. a 80. rokov minulého storočia, teda až na to, že všetky tie oválne prvky majú pripomínať okruh postavený na streche továrne Lingotto v Turíne, ktorý Taliani vytvorili pred 100 rokmi a slúžil pochopiteľne na testovanie nových produktov.
A kde by sa mal tento dizajn objaviť? S vysokou pravdepodobnosťou by sa tento koncept mohol v budúcnosti objaviť v znovuzrodenom elektrickom Punte či spomínanej Pande.

V každom prípade s určitosťou musíme uznať, že Fiat do budúcnosti vsadil na úplnú jednoduchosť. Rôzne testy a analýzy motoristických odborníkov ukazujú, že klasický vodič nepotrebuje vo svojom priestore, odkiaľ riadi auto, veľké množstvo informácií, ktoré mu v konečnom dôsledku odpútavajú pozornosť. Ako už starí múdri ľudia odveky hovorili. V jednoduchosti je krása. A v tomto prípade určite aj funkčnosť.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *