Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Hyundai konečne zverejnil cenník svojho najnovšieho modelu

Koľko bude stáž najnovší Hyundai Kona?

Slovenský importér značky Hyundai konečne zverejnil očakávaný cenník novej generácie SUV modelu KONA s benzínovým a hybridným pohonom. Vozidlo predajca ponúka s benzínovými motormi, s manuálnou aj automatickou prevodovkou, pohonom 4×2 a 4×4, a aj ako hybrid. V ponuke bude v štyroch úrovniach výbavy vrátane športovo ladenej N Line, ktorá je po prvý raz dostupná aj pre hybridnú verziu modelu.

Cena auta s benzínovým motorom 1,0 T-GDi (88,3 kW/120 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou začína na sume 22 590 €. Zákazníkov, ktorí hľadajú vyšší výkon, poteší motor 1,6 T-GDi (145,6 kW/198 k), ktorý je k dispozícii aj s pohonom 4×4 od 31 290 €. Cena novej hybridnej KONY začína na 30 690 €. Vrchol ponuky predstavuje športovo ladená KONA v bohatej výbave N Line+, ktorá stojí od 33 390 €.

Nový model Hyundai Kona je v porovnaní s predošlou generáciu o niečo väčšia. Jej rozmery prezrádzajú, že je o 14,5 cm dlhšia, o 2,5 cm širšia a o 2cm vyššia. Rázvor je taktiež väčší a to až o 6cm. Čo sa týka batožinového priestoru, aj tam nová Kona výrazne pridala.Ten sa zväčšil až o 92 litrov, a keď si v aute sklopíte sedadlá, tento priestor narastie o 144 litrov. Týmto rozmermi sa Kona zaradila do segmentu SUV-B. V tejto kategórii áut ponúka Hyundai aj crossover Bayon. Nová generácie spomínanej Koni by sa už zanedlho mala objaviť v ponuke aj pri slovenských predajcoch.

A kedy by sa mali objaviť v slovenských showroomoch? Podľa avizovaných informácií by to malo byť vraj už v druhej polovici júla.No nebude to ešte zatiaľ elektrická verzia. Tú podľa importéra môžeme očakávať až na jeseň v roku 2023.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *