Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Ferrari Purosangue 2023

ferrari-purosangue-rossa

Od svojho predstavenia je Ferrari Purosangue autom, ktoré láme rekordy v sledovanosti na internete. Koniec koncov, Ferrari, ako je toto, v 75-ročnej histórii značky Maranello ešte nikdy nebolo: so 4 dverami a množstvom priestoru pre ľudí a batožinu, ktorý je vhodný aj na dlhé cesty. A špeciálny je aj motor: je to atmosférický 6,5 V12 (bez plug-in hybridnej elektrifikácie Ferrari 296 GTB) s výkonom 725 HP a 716 Nm, 8-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies, pre zrýchlenie Zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 3,3 s a maximálna rýchlosť nad 310 km/h.

foto---ferrari-purosangue---prova-su-strada---immagini (1)

Už po prvom otestovaní na vodičov zapôsobil tým, ako ich nútil hrať sa so zadnou časťou pri výjazdoch zo zákrut. Je vyvýšené Ferrari Purosangue stále na rovnakej úrovni ako ostatné Ferrari? Technici z Maranella museli na túto otázku odpovedať tak, že sa snažili prinútiť vodiča, aby vnímal pocity z jazdy, ktoré by sa od Ferrari očakávali. Bez ohľadu na výšku, veľkosť a hmotnosť stroja.

foto---ferrari-purosangue---prova-su-strada---immagini (2)

Purosangue je na úrovni strechy vysoký 1,59 metra, čo je menej ako autá ako Lamborghini Urus, Aston Martin DBX, Porsche Cayenne; alebo aj iné talianske ako Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio a Maserati Levante. Ani svetlá výška Purosangue (18,5 cm) nepresahuje až tak typickú hodnotu športového sedanu: povedzme, že v priemere oproti tomuto typu auta je rozdiel asi 3 cm. Nie je to až tak veľa. Čo sa týka hmotnosti, Purosangue uvádza na váhe 2 033 kg v suchom stave (2 180 kg s tekutinami), zatiaľ čo Lamborghini Urus váži – opäť suché – 2 150 kg vo verzii Performante. A je o niečo väčší. Ďalším zaujímavým prvkom Purosangue je rozloženie hmotnosti, rozložené 49 % vpredu a 51 % vzadu.

foto---ferrari-purosangue---prova-su-strada---immagini (3)

Purosangue je prvé Ferrari v histórii „Cavallina“, ktoré má zadné dvere , ktoré sa otvárajú (aj elektricky) proti vetru pod uhlom 79°. Ide o scénografický mechanizmus, ktorý je okrem iného vhodný aj na nastupovanie a vystupovanie cestujúcich, ktorý umožňuje prístup k dvom elektricky nastaviteľným, vyhrievaným a ventilovaným samostatným sedadlám. Pre zvýšenie nosnosti sa dajú sklopiť aj operadlá, ktoré začínajú od minimálne 473 litrov, čo je hodnota, vďaka ktorej je Purosangue Ferrari s najväčším kufrom.

foto---ferrari-purosangue---prova-su-strada---immagini (16)

Cena Ferrari Purosangue sa začína na úrovni 390 000 eur a pre zachovanie exkluzivity budú Purosangue predstavovať maximálne 20 % všetkých vyrobených Ferrari za rok (niečo cez 2 500 kusov, na základe aktuálnej produktivity).

Na načrtnutie zoznamu voliteľnej výbavy však na prekročenie sumy 450 000 eur,netreba veľa, čím je takmer dvojnásobná hodnota oproti rivalovi, akým je Lamborghini Urus. V každom prípade požiadavky majiteľov Ferrari z celého sveta prevyšujú dostupnosť a už teraz sa hovorí o čakacej listine, čo sa objednávok týka, takmer až na 3 roky.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *