Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Ako sa po novom budú vyrábať v Rusku autá?

278384393_5086256714822900_29028897613491245_n

S najvyššou pravdepodobnosťou sa vrátia v čase, odignorujú všetky požiadavky novodobého automobilizmu a všetko moderné sa z novovyrobených nich vytratí.
V meste Togliatti, ktoré je plne závislé na automobilovom priemysle už poslala automobilka AvtoVaz svojich zamestnancov dočasne na nútenú dovolenku. Firma pritom dokopy zamestnáva až 48.000 zamestnancov. Po novom sa vraj do ich áut prestanú montovať všetky moderné komponenty, ktoré dovážali zo Západnej Európy. Ich nové autá majú byť po novom maximálne jednoduché. Tak, ako väčšina automobiliek, aj AvtoVaz zápasí s akútnym nedostatkom čipov. Pred pár mesiacmi už z ich áut zmizol aj systém SOS pre núdzové privolanie pomoci a elektrické nastavovanie sedadiel.

A čo je ešte horšie. Novovyrobené autá v budúcnosti pravdepodobne nebudú disponovať ani
protiblokovacím systémom brzd ABS, stabilizačním systémom ESP a rovnako ani airbagmi. Tieto zmeny sa samozrejme dotknú aj emisných noriem Euro 5, ktoré sa nebudú vedieť bez čipov dodržať. Pokiaľ sa situácia nezmení, prejdú naspäť, na emisnú Euro 2, ktorá tam bola platná pred vyše 15 rokmi. Pozor, zmeny v automobilizme sa nemusia týkať len Ruska. Ani Európa to v tomto priemysle kvôli aktuálnym vojnovým konfliktom nemá na ružiach ustlané :/

Aj automobilka Jaguar Land Rover v Nitre dočasne prerušuje výrobu aj počas tohto týždňa. Dôvodom je nedostatok komponentov potrebných pre zhotovenie automobilov.Pozastavenie sa dotkne výrobných prevádzok. Automobilka neuviedla, do kedy má tento stav trvať.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *