Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

VW Beetle and Rolls Royce

VW-Beetle-and-Rolls-Royce-(2)

Kríženec Rolls-Royce a VW Beetle.
Viete si predstaviť, že by ste chceli vlastniť Rolls Royce, no máte doma len VW Beetle? Ceny medzi obomi autami sú podstatne rozdielne, no túžba po elegantnej klasickej limuzíne je veľká.
Pred takúto dilemu sa dostal majiteľ toho veľmi zaujímavého auta, ktoré navyše jazdí aj po cestách. Aby toho nebolo málo, teraz je aj na predaj. Kríženec Rolls-Royce a VW Beetle pôsobia veľmi nevšedne, ale môže byť váš Veľmi nevšedná prestavba starého VW Beetle je zvláštna, no nie je veľmi lacná. Je však unikátna.
Pri ceste po Taliansku môže človek stretnúť veľa krásnych áut, často unikátnych, pochádzajúcich z dielní mnohých miestnych slávnych karosární. Niektorý z nich sa s dizajnom auta poriadne potrápili, čo je prípad aj tohto pôvodného VW Beetle z roku 1972, ktorý sa ktosi pokúsil prestavať na Rolls-Royce.

VW Beetle and Rolls Royce (8)

Modifikácie pôvodného chrobáka sú pomerne rozsiahle, čo je zrejmé pri pohľade na prepracovaný predok s pretiahnutou rovnou kapotou, zakončenou robustnou kolmou maskou v štýle Rolls-Royce, na ktorej nechýba ani ikonická soška. Zaujímavé sú však aj vystúpené predné blatníky s prepracovanými svetlometmi s falošným chrómovaným rámčekom a nechýba ani výrazný predný nárazník. Pri pohľade z profilu môže zaujať dvojfarebné lakovanie alebo dekoratívny drevený nadstavec prahov. Vzadu sa potom autor vytvoril výrazný kufor, opäť lemovaný výraznými blatníkmi, ktorý definitívne rozbíja pôvodnú siluetu VW Beetle a opticky z neho vytvára sedan. S ohľadom na chýbajúcu ventiláciu sa však ponúka otázka, ako prestavbu znáša vzadu uložený vzduchom chladený motor.

VW Beetle and Rolls Royce (6)

Vozidlo má plátennú sťahovaciu strechu. Z interiéru toho bohužiaľ veľa nevidíme, zdá sa však byť z veľkej časti pôvodnej. Inzerát na Facebook Marketplace pritom bohužiaľ neuvádza žiadne bližšie detaily k technickému stavu vozidla či jeho nájazdu.
Vozidlo by sa však malo nachádzať v Palo del Colle na juhu Talianska a predajca zaň žiada 9.500 eur. To je na upravený VW Beetle zaujímavá cena, obzvlášť keď najlacnejšie vozidlá Rolls-Royce, obvykle originálne Silver Shadow zo sedemdesiatych rokov, ponúkajú na talianskom trhu už okolo 13.000 eur.
Podobné konverzie vozidiel Beetle na „Rolls-Royce“ nie sú (alebo aspoň v minulosti neboli) úplne neobvyklé. Často našli využitie pri svadbách, kedy kompaktné rozmery Beetlu zrejme lepšie vyhovovali jazde úzkymi ( aj talianskymi) uličkami.

VW Beetle and Rolls Royce (5)

Web Jalopnik navyše upozornil na dokumenty z roku 1976, kedy sa automobilka Rolls-Royce súdnou cestou bránila výrobe modelu známeho ako „The Elegant Beetle“, na ktorý dodávala komponenty spoločnosť A&A Fiberglass. Britská automobilka síce spor vyhrala, upravené vozidlá a vyrobené kity však zo sveta a z ciest ale úplne nezmizli.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *