Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Vážna dopravná nehoda na Horehroní.

nehoda-telgart

Polícia vyšetruje utorkovú dopravnú nehodu na Horehroní, pri ktorej sa zrazili dve osobné autá. Aj keď na pohľad vyzerala zrážka hrozivo, o život nikto neprišiel a nehoda si vyžiadala len zranených. Polícia preto apeluje na vodičov, aby jazdili opatrne a zodpovedne, hlavne v tomto zimnom období. Dopravná nehoda sa stala v ešte utorok (30.1), v katastri obce Telgárt v okrese Brezno. „Podľa doterajších zistení k nehode došlo tak, že 28-ročný vodič osobného auta Škoda Octávia, ktorý viedol vozidlo v smere od Telgártu na Brezno, neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, prešiel do protismeru kde došlo k zrážke s protiidúcim vozidlom Suzuki Vitara,“ uvádza banskobystrická krajská polícia.

Pri nehode došlo k zraneniu 48-ročného vodiča vozidla Suzuki, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Okrem neho sa zranil aj spolujazdec z vozidla Škoda Octavia, ktorý si vyžiadal jednorazové ošetrenie. Ako dodáva polícia, vodiči boli na mieste podrobení dychovej skúške na alkohol, v obidvoch prípadoch bol výsledok negatívny. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania.

Polícia apeluje na vodičov

Spolu so zimným obdobím prichádzajú aj nešťastia na cestách, ktorým by sa v mnohých prípadoch dalo predísť práve opatrnou a zodpovednejšou jazdou vodičov. Príčinou nehôd totiž veľakrát nebýva len nedostatočná technická vybavenosť vozidla, ale pod túto sa mnohokrát podpíše nezodpovedný vodič. „Jeden z najdôležitejších predpokladov bezpečnej jazdy v zime je teda zodpovedný, pokojný, odpočinutý a psychicky vyrovnaný vodič,“ vysvetľuje polícia s tým, že v neposlednom rade musí byť vozidlo dôsledne pripravené na jazdu po zimných cestách.

Na cestách sa môže v tomto období na viacerých miestach vytvárať poľadovica. „Vodiči by sa mali teda snažiť jazdiť plynulo a predvídavo, aby nemuseli robiť prudké zmeny v rýchlosti či smere jazdy, pretože aj takýmto spôsobom sa dá zabrániť tomu, aby sa ich vozidlo dostalo do šmyku,“ poúča.

Mnohí vodiči sa na ceste správajú tak, akoby si ani nevšimli, že prišli zimné mesiace a akoby si dostatočne neuvedomovali, že cesty v tomto ročnom období sú skutočne zradné. Touto cestou chceme vodičov vyzvať k zvýšenej opatrnosti na cestách, aby svoje správanie prispôsobili poveternostným podmienkam, a to najmä zhoršenej viditeľnosti, a tiež aby dôsledne rešpektovali pravidlá cestnej premávky.

Častými príčinami vzniku dopravných nehôd je mnohokrát práve neprimeraná rýchlosť jazdy, neprispôsobenie rýchlosti jazdy zmeneným poveternostným podmienkam a tiež nevenovanie sa plne vedeniu vozidla,“ uzatvára polícia.

Zdroj: PZ SR

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *