Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

ÚAMK SR a AURES Holdings chcú spolu zlepšiť bezpečnosť na cestách

ÚAMK SR a AURES

TLAČOVÁ SPRÁVA
ÚAMK SR a AURES Holdings chcú spolu zlepšiť bezpečnosť na cestách
Oba subjekty podpísali memorandum o vzájomnej spolupráci

Bratislava, 10. augusta 2021 – Väčšia bezpečnosť cestnej premávky, ktorá bezprostredne súvisí s vyhovujúcim technickým stavom áut, či zvyšovanie transparentnosti trhu jazdených vozidiel a rozvoj motorizmu na Slovensku. To sú hlavné ciele novovzniknutej spolupráce medzi Ústredným automotoklubom Slovenská republika (ÚAMK SR) a spoločnosťou AURESHoldings, prevádzkovateľom autocentier AAA AUTO a Mototechna. Spolupracovať budú v rámci rôznych vzdelávacích,charitatívnych a propagačných aktivít.

Základným poslaním dohody o spolupráci medzi ÚAMK SR a spoločnosťou AURES Holding je viac bezpečnosti na slovenských cestách, ktorá spočíva aj v dostatočnej prevencii. Partneri dohody budú spolupracovať na projektoch, ktoré súvisia aj s podporou obetí dopravných nehôd, najmä detí, dopravno-bezpečnostných projektoch pre seniorov, ako aj s podporou legislatívy, ktorá prispeje ku kultivácii a bezpečnosti trhu ojazdených vozidiel. Okrem toho ide o vzájomnú súčinnosť pri testovaní jazdených vozidiel či osvety v oblasti bezpečného nákupu jazdených áut.

„S ÚAMK nás spája množstvo spoločných tém. Chceme sa spoločne usilovať o väčšiu bezpečnosť cestnej premávky, ktorá je úzko spätá s technickým stavom automobilov. Rovnako ako ÚAMK SR sa venujeme osvete a snažíme sa vodičom vysvetľovať,ako bezpečne kúpiť kvalitné ojazdené vozidlo v dobrom technickom stave. Taktiež sa dlhodobo usilujeme o transparentnosť trhu ojazdených áut a máme niekoľko návrhov, ako by sa dala napríklad vďaka prijatiu novej legislatívy ešte zvýšiť. Verím, že spoločne s ÚAMK SR sa nám podarí naše spoločné ciele dosiahnuť efektívnejšie,“uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spoločnosti AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO a značky Mototechna.

Sieť autocentier jazdených vozidiel AAA AUTO pôsobí na trhu už 29 rokov. Prevádzkuje sieť desiatok pobočiek na Slovensku, v Českej republike, v Poľsku a v Maďarsku. Je súčasťou skupiny AURES Holdings, ktorú vlastní britsko-poľský investičný fond Abris Capital Partners, na Slovensku prevádzkuje pobočky spoločnosť Autocentrum AAA AUTO. Za dobu svojej existencie skupina obslúžila už vyše 2,5 mil. zákazníkov a ročne predá zhruba 80 000 vozidiel. Je tak najväčším predajcom jazdených automobilov vstrednej a východnej Európe. Ponúka tiež zánovné vozidlá pod obnovenou značkou Mototechna.

Verejnosť zvolila spoločnosť najlepším predajcom ojazdených automobilov v ankete Autobazár roka 2016 „Zásadnými prioritami a zameraním činnosti Ústredného automotoklubu Slovenská republika sú bezpečnosť cestnej premávky,prevencia dopravnej nehodovosti, ale najmä ochrana života, zdravia a majetku všetkých občanov. Sme moderný európsky automotoklub, ktorý realizuje mnohé dopravno – bezpečnostné edukačné podujatia pre širokú verejnosť. Sme radi, že spolu s najväčším predajcom jazdených vozidiel v strednej Európe, spoločnosťou AURES Holdings, budeme môcť našu činnosť ešte viac rozšíriť a prispejeme tak spolu k zlepšeniu situácie na slovenských cestách. Ide o ušľachtilé poslanie a tešíme sa preto na osožnú spoluprácu,“ povedal Juraj Smrečan, prezident ÚAMK SR.

ÚAMK SR a AURES – Tlačová správa

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *