Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 948 799 710
info@uamk.sk
Slovensko
Slider

ÚAMK SR a AURES Holdings chcú spolu zlepšiť bezpečnosť na cestách

ÚAMK SR a AURES

TLAČOVÁ SPRÁVA
ÚAMK SR a AURES Holdings chcú spolu zlepšiť bezpečnosť na cestách
Oba subjekty podpísali memorandum o vzájomnej spolupráci

Bratislava, 10. augusta 2021 – Väčšia bezpečnosť cestnej premávky, ktorá bezprostredne súvisí s vyhovujúcim technickým stavom áut, či zvyšovanie transparentnosti trhu jazdených vozidiel a rozvoj motorizmu na Slovensku. To sú hlavné ciele novovzniknutej spolupráce medzi Ústredným automotoklubom Slovenská republika (ÚAMK SR) a spoločnosťou AURESHoldings, prevádzkovateľom autocentier AAA AUTO a Mototechna. Spolupracovať budú v rámci rôznych vzdelávacích,charitatívnych a propagačných aktivít.

Základným poslaním dohody o spolupráci medzi ÚAMK SR a spoločnosťou AURES Holding je viac bezpečnosti na slovenských cestách, ktorá spočíva aj v dostatočnej prevencii. Partneri dohody budú spolupracovať na projektoch, ktoré súvisia aj s podporou obetí dopravných nehôd, najmä detí, dopravno-bezpečnostných projektoch pre seniorov, ako aj s podporou legislatívy, ktorá prispeje ku kultivácii a bezpečnosti trhu ojazdených vozidiel. Okrem toho ide o vzájomnú súčinnosť pri testovaní jazdených vozidiel či osvety v oblasti bezpečného nákupu jazdených áut.

„S ÚAMK nás spája množstvo spoločných tém. Chceme sa spoločne usilovať o väčšiu bezpečnosť cestnej premávky, ktorá je úzko spätá s technickým stavom automobilov. Rovnako ako ÚAMK SR sa venujeme osvete a snažíme sa vodičom vysvetľovať,ako bezpečne kúpiť kvalitné ojazdené vozidlo v dobrom technickom stave. Taktiež sa dlhodobo usilujeme o transparentnosť trhu ojazdených áut a máme niekoľko návrhov, ako by sa dala napríklad vďaka prijatiu novej legislatívy ešte zvýšiť. Verím, že spoločne s ÚAMK SR sa nám podarí naše spoločné ciele dosiahnuť efektívnejšie,“uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spoločnosti AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO a značky Mototechna.

Sieť autocentier jazdených vozidiel AAA AUTO pôsobí na trhu už 29 rokov. Prevádzkuje sieť desiatok pobočiek na Slovensku, v Českej republike, v Poľsku a v Maďarsku. Je súčasťou skupiny AURES Holdings, ktorú vlastní britsko-poľský investičný fond Abris Capital Partners, na Slovensku prevádzkuje pobočky spoločnosť Autocentrum AAA AUTO. Za dobu svojej existencie skupina obslúžila už vyše 2,5 mil. zákazníkov a ročne predá zhruba 80 000 vozidiel. Je tak najväčším predajcom jazdených automobilov vstrednej a východnej Európe. Ponúka tiež zánovné vozidlá pod obnovenou značkou Mototechna.

Verejnosť zvolila spoločnosť najlepším predajcom ojazdených automobilov v ankete Autobazár roka 2016 „Zásadnými prioritami a zameraním činnosti Ústredného automotoklubu Slovenská republika sú bezpečnosť cestnej premávky,prevencia dopravnej nehodovosti, ale najmä ochrana života, zdravia a majetku všetkých občanov. Sme moderný európsky automotoklub, ktorý realizuje mnohé dopravno – bezpečnostné edukačné podujatia pre širokú verejnosť. Sme radi, že spolu s najväčším predajcom jazdených vozidiel v strednej Európe, spoločnosťou AURES Holdings, budeme môcť našu činnosť ešte viac rozšíriť a prispejeme tak spolu k zlepšeniu situácie na slovenských cestách. Ide o ušľachtilé poslanie a tešíme sa preto na osožnú spoluprácu,“ povedal Juraj Smrečan, prezident ÚAMK SR.

ÚAMK SR a AURES – Tlačová správa

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ad
Ad