Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Súkromný pretekársky okruh

Japan_3

Milionár si pri svojom dome postavil 3,5-kilometrový pretekársky okruh.

Predstavte si, že by na Vašom účte svietila suma v miliónoch a sústavne by Vám pribúdali ďalšie a ďalšie. Nepotrebovali by ste šetriť a peniaze by pre Vás nehrali absolútne žiadnu úlohu. Takéto niečo si môže povedať milovník rýchlych áut z Japonska. Tento nápad vzišiel z jeho hlavy a na tvorbu okruhu si najal rovno renomovaného dizajnéra tratí F1. Tento okruh je dielom legendárneho Hermanna Tilkeho, ktorý má na svedomí viacero svetových okruhov. A pre ideálnu scenériu umiestnili okruh pod vrchol majestátnej hory. Tento sen sa stal realitou pre miliardára a generálneho riaditeľa klubu Magarigawa v Japonsku. Stal sa majiteľom exkluzívnej súkromnej trate s výhľadom na bájnu horu Fuji a Tokijský záliv. Trať otvorili, ako inak, prehliadkou superšportov 29. júla 2023 a je otvorená len pre členov klubu. Na trať sa tak dostanú len tí vyvolení.

Japan_3

Stúpania, rovinky aj klesania

Magarigawa je vôbec prvá súkromná trať v Ázii a je rozhodne pôsobivá. Pretekárska dráha, ktorá sa nachádza v horách prefektúry Chiba, asi hodinu od Tokia, sa môže pochváliť 22 zákrutami a jej vybudovanie stálo približne 200 miliónov dolárov. Náročnosť tejto trati môžeme označiť za primeranú pre štandardného hobby jazdca, ktorý vlastní nejaký ten „superšport“. Maximálne dvadsať percent trate stúpa do kopca a šestnásť percent klesá z kopca. Trať s celkovou dĺžkou 3,5 kilometra sa môže pochváliť 800 metrami nádherných roviniek s impozantným výhľadom.

Japan_2

Súčasťou trate je aj riadená krytá boxová ulička s mechanikmi pripravenými venovať sa každému rozmaru svojich členov. Potom, čo strávia nejaký čas žmýkaním svojich obľúbených strojov s vysokým výkonom, si môžu zaplávať v „Infinity pool“ bazéne, zacvičiť si v posilňovni, dať si drink a jedlo a dokonca s aj zaspievať v karaoke miestnosti. Očividne tvorca klubu Magarigawa chcel dráhu, kam by mohli členovia klubu priniesť aj svoje rodiny a tráviť spoločný čas. Aj preto sa v blízkosti Magarigawy nachádza napríklad nielen detské ihrisko, psí park ale dokonca aj prírodné chodníky. Na prvé počutie to znie ako splnený chlapčenský sen. No ak by ste sa chceli stať členom tohto prestížneho klubu, ročný členský poplatok sa pohybuje zhruba na úrovni 230-tisíc dolárov.

Magarigawa-Club

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *