Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Seminár regionálnych novinárov.

Ústredný automotoklub Slovenská republika reaguje aj na spoločenské témy, ktoré sa týkajú všetkých občanov Slovenska. Preto sa redaktori redakcie ÚAMK dňa 9. júna 2023 zúčastnili novinárskeho stretnutia v Banskej Bystrici. Semináru sa zúčastnili  Ivana Janíková Stavrovská, tlačová tajomníčka Kancelárie EP na Slovensku a Ján Jakubov, tlačový tajomník Kancelárie EP na Slovensku. Ústrednou témou bola otázka demokracie v praxi v súvislosti s nadchádzajúcimi Európskymi voľbami v roku 2024.

Prednáška priniesla hodnotenie  špeciálneho prieskumu Eurobarometer Európskeho parlamentu z jari 2023.

Na základe Eurobarometra až 82 % občanov Slovenska vníma vplyv Únie na ich každodenný život. Z prieskumu vyplýva, že iba štvrtina Slovákov sa zaujíma o najbližšie európske voľby.Zo strany predstaviteľov Európskeho parlamentu počuť výzvy k účasti na voľbách v záujme Európskej únie, v akej chcú občania žiť.

V kontexte súčasnej sociálno politickej situácie na Slovensku sa skepticizmu Slovákov smerom k Európskej únii nemožno čudovať. Slovenskí občania očakávajú od poslancov EP väčšiu mieru presadzovania záujmov Slovenska na pôde EU. S tým súvisí aj otázka rozhodnutia v nadchádzajúcich voľbách do EP, koho si zvolia. Rozhodnutie má každý vo svojich rukách.

Prítomní novinári sa  zaujímavej a podnetnej diskusii s Vladimírom Bilčíkom, poslancom Európskeho parlamentu venovali širokému spektru aktuálnych otázok. V diskusii odzneli zaujímavé názory a  budúcnosť ukáže, aké konzekvencie prinesú aktuálne rozpracované projekty a programy Európskej únie občanom Slovenska…

Stretnutie sa nieslo v príjemnej, konštruktívnej a obsažnej atmosfére, za čo patrí poďakovanie RO Slovenského syndikátu novinárov pod vedením Ivety Kubekovej, ktorá sa postarala o vysokú spoločenskú a organizačnú úroveň podujatia.

Stretnutia novinárov s volenými činovníkmi sú žiadúce a obojstranne užitočné.

JUDr. Eva Žitná
Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *