Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Prichádza elekromobil s cenou pod 13 000 € a dojazdom 500 km.

Qiantu Motor

Číňania neprestávajú prekvapovať. Nieraz sme mohli vidieť, že v tejto krajine dokážu vyrobiť špičkový kus techniky za ceny, ktorým nedokáže konkurovať žiaden z popredných výrobcov. To isté sa aktuálne deje v segmente elektromobilov. Automobilka Qiantu Motor spúšťa predobjednávky na 2-miestny elektrický hatchback s cenou 12 200 €, píše Electrek.
Píše sa o všetkom, no čo sa týka kvality a dielenského spracovania, prípadne výstupnej kontroly, na jej posúdenie si budeme musieť počkať.

 

Qiantu Motor

 

Tento elektromobil zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Za týmto skvelým zrýchlením stoji dvojica elektromotorov s kombinovaným výkonom 160 kW a krútiacim momentom 290 Nm. Čo je ale zaujímavé, elektromotory pritom poháňajú všetky štyri kolesá. K dispozícii je aj verzia s pohonom jednej nápravy, ktorá na oplátku ponúka vyšší dojazd.
Automobilka s týmto modelom cieli prevažne na mladých zákazníkov. Prispôsobila tomu nielen celkový vzhľad, ale aj farebné kombinácie. Tí, ktorí sa rozhodnú elektromobil vopred predobjednať, získajú doživotnú záruku na batériu a množstvo ďalších benefitov.

Qiantu Motor

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *