Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 948 799 710
info@uamk.sk
Slovensko

Prichádza elekromobil s cenou pod 13 000 € a dojazdom 500 km.

Qiantu Motor

Číňania neprestávajú prekvapovať. Nieraz sme mohli vidieť, že v tejto krajine dokážu vyrobiť špičkový kus techniky za ceny, ktorým nedokáže konkurovať žiaden z popredných výrobcov. To isté sa aktuálne deje v segmente elektromobilov. Automobilka Qiantu Motor spúšťa predobjednávky na 2-miestny elektrický hatchback s cenou 12 200 €, píše Electrek.
Píše sa o všetkom, no čo sa týka kvality a dielenského spracovania, prípadne výstupnej kontroly, na jej posúdenie si budeme musieť počkať.

 

Qiantu Motor

 

Tento elektromobil zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Za týmto skvelým zrýchlením stoji dvojica elektromotorov s kombinovaným výkonom 160 kW a krútiacim momentom 290 Nm. Čo je ale zaujímavé, elektromotory pritom poháňajú všetky štyri kolesá. K dispozícii je aj verzia s pohonom jednej nápravy, ktorá na oplátku ponúka vyšší dojazd.
Automobilka s týmto modelom cieli prevažne na mladých zákazníkov. Prispôsobila tomu nielen celkový vzhľad, ale aj farebné kombinácie. Tí, ktorí sa rozhodnú elektromobil vopred predobjednať, získajú doživotnú záruku na batériu a množstvo ďalších benefitov.

Qiantu Motor

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ad
Ad