Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Policajné kontroly

policia-kontroly - drogy

Policajti prichádzajú na naše cesty s veľkou novinkou. Po novom sa okrem testu na alkohol budete musieť podrobiť aj testu na drogy. V Košickom kraji budú okrem alkoholu kontrolovať aj požitie drog. Čo vlastne čaká vodičov pri kontrolách a ako to bude prebiehať? Polícia v Košickom kraji chystá veľkú akciu zameranú na požitie alkoholu. Okrem toho by po novom mali hliadky už čoskoro využívať aj drogové rýchlotesty. Využívať ich budú najmä vo vytypovaných regiónoch.

Mladí si myslia, že keď ‚nafúkajú nulu‘, môžu pokračovať v jazde. Ak je tam podozrenie, otestujeme ho na mieste, či je pod vplyvom drog, a ak test vyjde pozitívny, pôjde na odber biologického materiálu“ ozrejmil nový riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Štefan Mulik.

Mojou snahou je pomôcť občanom čo najviac, a preto sa budem snažiť pripraviť maximum opatrení či policajných akcií zameraných na zistenie, ktorý vodič šoféruje vozidlo pod vplyvom návykových látok, aby si sami vodiči uvedomili, že alkohol a drogy za volantom sú veľký problém, ohrozuje to ich rodiny a iných, často nevinných účastníkov cestnej premávky“ poznamenal Mulik.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *