Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Peugeot 3008

Nový Peugeot 3008 zrejme dorazí ako kupé-SUV. Vyzerať by mohol takto. Tretia generácia Peugeotu 3008 zrejme ponúkne výrazne odlišný dizajn ako súčasné prevedenie.

Aktuálna verzia 3008 sa svetu predstavila v septembri roku 2016, francúzska automobilka by teda už čoskoro mala odhaliť nástupcu. Podľa niektorých zdrojov by sa premiéra mala uskutočniť ku koncu tohto roka a na začiatku toho budúceho by sa mohli rozbehnúť predaje.
Dostupné fotografie maskovaných prototypov zachytené pri testovaní potom naznačujú, že novinka dorazí v podobe kompaktného kupé-SUV – teda crossoveru so zvažujúcou sa strechou a športovejšou siluetou. Vozidlá na snímkach totiž zaujmú zvláštnym „batohom“, ktorého účelom je zrejme utajiť novú líniu strechy práve v zadnej časti.

Snímky maskovaných prototypov využil digitálny umelec a dizajnér Lars Sältzer , ktorý ponúka vlastnú predstavu, ako by nová 3008 mohla vyzerať. Okrem karosérie v štýle SUV-kupé auto vybavil zaujímavo vyzerajúci predok s úzkymi svetlometmi a niekoľkými šikmými prúžkami LED. Najväčší z nich nadväzuje priamo na hlavné lampy, ďalšie nájdeme v maske chladiča.
Úzke svetlomety dizajnér použil aj vzadu, pričom celkovo prevedenie týchto partií môže pripomenúť model 408. Nechýba ani charakteristický „schod“ pod zadným bočným oknom.
Nový Peugeot 3008 s veľkou pravdepodobnosťou využije koncernovú platformu EMP2 a dorazí s rozmanitou ponukou motorizácií. Okrem spaľovacích motorov, využívajúcich pravdepodobne mild-hybridnú techniku, výrobca určite ponúkne aj plug-in hybridné a plne elektrické varianty.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *