Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Pandémia a STK.

Pandémia a STK.

Súčasná situácia, súvisiaca s pandémiou ochorenia Covid 19 zasahuje aj do bežného života motoristov. Kúpou automobilu a tankovaním sa starostlivosť, či výdavky na automobil nekončia. Medzi mnohé povinnosti a dôležité úkony majiteľov automobilov patrí i pravidelné absolvovanie technickej či emisnej kontroly. STK musí majiteľ automobilu navštíviť vždy raz za dva roky. Okrem majiteľov nových automobilov, ktorým táto povinnosť nastáva až štvrtým rokom od ich prvej registrácie.

Podľa spoločnosti TESTEK, ktorá zabezpečuje kontrolu činnosti STK na Slovensku najhorším rokom bol rok 2020, v roku 2021 sa však počty vykonaných kontrol technického stavu automobilo vrátili na úroveň pred pandémiou, dokonca ju prekonali.

V priebehu roka 2021 stihli stanice technickej kontroly realizovať už 1,4 milióna kontrol, teda najviac za posledné tri roky.Hoci služby technickej a emisnej kontroly vozidiel patria podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR medzi tie prevádzky, ktoré nie je počas posledného lockdownu zakázané vykonávať, výkonnosť siete všetkých STK v Slovenskej republike klesla,“ zhodnotil predseda predstavenstva spoločnosti Marián Rybianský.

Hoci mobilita je následkom súčasnej situácie nižšia a na cestách je menej automobilov, ako v období pred pandémiou, je nutné, aby vodiči zbytočne neodkladali absolvovanie technickej či emisnej kontroly. Včas a dôsledne vykonaná technická kontrola je základným predpokladom na to, aby automobily, jazdiace na cestách Slovenska zbytočne neškodili životnému prostrediu a boli technicky bezpečné.

Váš Ústredný automotoklu Slovenská republika
Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *