Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Opití vodiči počas uplynulých dní

o_Uu0hlOp

U nás na Slovensku sa to s tým alkoholom za volantom vysporiadame asi len veľmi ťažko. Vodiči sú, zdá sa stále nepoučiteľní. Policajných kontrol na našich cestách pribúda, no alkohol počas jazdy stále ostáva. Včera ďalší opitý vodič spôsobil nehodu. Narazil do autobusu a ušiel. Tipnite si, koľko alkoholu mal v krvi?

Stalo sa to v pondelok popoludní v obci Dlhé nad Cirochou v okrese Snina.
V tento sviatočný deň cúval 41-ročný vodič z dvora rodinného domu a pri cúvaní narazil do autobusu. Z miesta nehody okamžite ušiel, no policajti ho čoskoro vypátrali.Ihneď mu dali fúkať a zistili mu až 2,8, promile alkoholu v krvi.
Pri zrážke došlo ku škodám na motorových vozidlách v celkovej výške asi 3000 eur. Vodič osobného vozidla skončil v cele policajného zaistenia. Polícia v Humennom v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Veľkonočné sviatky u tohoto vodiča teda nedopadli dobre.
Aby toho z prešovského kraja nebolo málo, pridávame ďalšie prípady zo sviatkov..
Včera v noci šoféroval 24-ročný muž auto v Sabinove. Keď zbadal policajnú hliadku dal sa na útek. Policajná hliadka idúca za ním, dávala vodičovi pokyn na zastavenie, no vodič nereagoval. Počas svojej jazdy narazil do trčiacej skaly a začali mu z auta unikať kvapaliny. No pokračoval ďalej. Zastavil až pri cyklistickom chodníku, kde bol policajnou hliadkou podrobený kontrole. Výsledok dychovej skúšky u mladého vodiča dosiahol hodnotu takmer 1,8 promile! Hliadka zistila, že tento vodič jazdil bez vodičského oprávnenia a napriek tomu, že má súdom uložený trest zákazu činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel až do júna roku 2025.
Jeho jazda skončila pobytom v cele policajného zaistenia a bolo mu vznesené obvinenie pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a pre trestný čin marenie výkonu úradného rozhodnutia.
V nedeľu podvečer šoféroval 32-ročný muž auto po Prešove a nevadilo mu, že jazdil v protismere. Neunikol pozornému oku policajtov a tí ho zastavili. Výsledok dychovej skúšky nenechal nikoho na pochybách – viac ako 2,5 promile!
Vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia, kde po vytriezvení a vykonaní potrebných procesných úkonov mu bolo vznesené obvinenie pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

340828103_243104901441794_3147391366603690533_n

40-ročný občan Českej republiky sa taktiež dopustil trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, z ktorého mu bolo vznesené obvinenie. V sobotu jazdil po Prešove a pri odbočovaní akosi zabudol dať znamenie o zmene smeru jazdy. Polícia ho zastavila a podrobila kontrole. Výsledok vykonanej dychovej skúšky bol u vodiča pozitívny a presiahol hodnotu 3 promile!
Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *