Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Nový obchvat Prievidze dostal zelenú

Prievidza obchvat

Toto mesto na Slovensku si konečne vydýchne. Dočkalo sa chýbajúceho obchvatu. Vodičom tak ušetrí nielen čas, ale aj peniaze.

Mesto Prievidza sa zdá sa dočkalo. Chýbajúci obchvat na strednom Slovensku idú znovu súťažiť, tentoraz snáď už s kladným výsledkom. Cestári totiž pôvodne súťaž už vypísali, no obstarávanie následne stopli a prepracovali súťažné podklady. Obchvat je pre Prievidzu dôležitý, pretože má vyhnať z mesta a jeho ciest tranzitnú dopravu, predovšetkým kamióny.

Obchvat pre Prievidzu a jeho druhá etapa.

Pôvodnú súťaž zrušili, teraz idú vyhlásiť novú. Slovenská správa ciest (SSC) chystá verejné obstarávanie na dodávateľa obchvatu Prievidze (ide konkrétne o druhú etapu). Začať by sa malo ešte v prvom štvrťroku tohto roka, čo by znamenalo, že sa tak stane do konca marca. Informovala o tom agentúra TASR.

obchvat Prievidza

Stavba I/64 – obchvat mesta Prievidza II. etapa I. sa bude súťažiť na druhý pokus. SSC upravila súťažné podklady – napríklad opravila opis zákazky a vylepšila projektovú dokumentáciu. Obchvat mesta má zmysel najmä vtedy, keď budú postavené obe etapy. Prvotný úsek začali stavať ešte pred 16 rokmi, dokončený je v úseku medzi prievidzským priemyselným parkom a kruhovým objazdom neďaleko Bojníc.
“Vznikne základný komunikačný systém obchvatu I/64 miest Prievidza a Bojnice, s konečným cieľom vylúčiť z centra miest ťažkú tranzitnú dopravu, čím sa zníži zaťaženie okolitého prostredia splodinami a hlukom,” cituje slovenských cestárov agentúra TASR.

Obchvatová cesta má zhruba 2,8 kilometra vrátane troch mostov a trojice križovatiek. Trasovanie je v smere na juhozápad od mesta. Cesta má stáť 35 miliónov eur, zaplatiť ju majú eurofondy z Bruselu. Postavená má byť za obdobie necelých troch rokov, konkrétne počas 32 mesiacov.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *