Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Nemecký gigant výroby autosúčiastok čelí okamžitému vyšetrovaniu. Jeho súčiastky sa našli v ruských vojenských vozidlách :O

Nemecký gigant výroby autosúčiastok

Firma Bosch je jedným z najväčších dodávateľov súčiastok do automobilového priemyslu. Spoločnosť teraz čelí vyšetrovaniu nemeckých úradov za možné porušenie zákazu vývozu komponentov do Ruska. Ich súčiastky sa totiž našli v ruských vojenských vozidlách. :-O
Sankcie európskej únie zakazujúce vývoz tovaru, ktorý je možné využiť na civilné, ale aj vojenské účely, trvajú už od roku 2014, teda od anexie Krymu. Invázia ruskej armády na Ukrajinu iba pridala ďalšie sankcie a sprísnila tie existujúce.
Firma Bosch, ktorá vyrába súčiastky pre vozidlá, ale zdá sa tieto sankcie porušila. V ruských vozidlách, ktoré armáda používa pri invázii na Ukrajine, sa našli komponenty nemeckej firmy a nemecké ministerstvo hospodárstva preto spustilo okamžité vyšetrovanie.

Spoločnosť Bosch už prerušila všetky dodávky komponentov pre nákladné vozidlá, ktoré by sa mohli využiť aj na necivilné účely. Taktiež obmedzili veľkú časť výroby svojich tovární v Rusku.
Nemecká firma tam zamestnáva viac ako 3 500 ľudí a Rusko je preto pre ňu veľmi dôležitým trhom. Minulý rok tam firma dosiahla tržby vo výške 1,2 miliárd eur.
Firma Bosch potvrdila, že súčiastky, ktoré sa našli v ruských vozidlách na Ukrajine, sú skutočne z jej výroby, no zároveň sa bráni, že ich nedodali priamo výrobcovi týchto vozidiel. Nemeckú spoločnosť tak Rusi „obišli“ a súčiastky sa k nim museli dostať cez ďalšiu firmu.

Každopádne, celá táto situácia šíreniu dobrého mena akejkoľvek firmy, v dnešnej situácii, teda v časoch vojny určite nepomôže.

Zdroj: Reuters

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *