Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Nehoda policajného auta.

nehoda-policia-presov-krizovatka-1

Včera poobede, krátko po 14-tej hodine skončilo policajné auto uprostred Prešova na streche. Dävodom bola dopravná nehoda, ktorá  sa stala v Prešove.

Podľa policajnej hovorkyne prešovského kraja sa policajná hliadka údajne ponáhľala na zásah. Policajti pritom používali jedno z najnovších áut, ktoré len nedávno dostali. „Mali zapnuté výstražné svetelné a zvukové znamenia. Ako ku kolízii došlo, je predmetom vyšetrovania,“ dodala hovorkyňa. Priamo na križovatke do nich v plnej rýchlosti narazil vodič, ktorý prechádzal na zelenú. No podľa polície mali policajti zapnuté výstražné svetelné znamenie. Policajné auto s novým dizajnom skončilo prevrátené na streche.

nehoda-policia-presov-krizovatka-1

Štvorčlenná posádka išla na svadbu.

Vyšetrovanie by malo poskytnúť bližšie informácie ako presne k nehode došlo. U oboch vodičov boli vykonané dychové skúšky na alkohol, ktoré skončili s negatívnym výsledkom, dodala policajná hovorkyňa. Policajti utrpeli iba ľahšie zranenia.

nehoda-policia-presov-krizovatka

Vodič prechádzal na zelenú a policajtov so sirénou si pravdepodobne nevšimol.  Dvoch policajtov s ľahšími zraneniami záchranári previezli na ošetrenie do nemocnice. Až vyšetrovanie ukáže, či mali policajti v tom čase majáky na streche svojho služobného auta naozaj zapnuté, a či ich vodič, ktorý by za iných okolností mal prednosť na ceste mohol naozaj včas spozorovať. A taktiež, či by sa tejto nehode nedalo zabrániť. Polícia na svojom facebookovskom profile v Prešovskom kraji denno denne informuje o dopravných nehodách, no k tejto nehode zatiaľ neuviedla žiadne informácie, vrátane fotodokumentácie tejto nehody.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *