Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Na Slovensku bol uvedený do prevádzky Jednotný vzdelávací systém v cestnej doprave

JVSCD

Odborné a populárno-náučné vzdelávanie v oblastiach cestnej dopravy a bezpečnosti cestnej premávky tvoria neoddeliteľnú súčasť nielen výchovy širokých más motoristov, ale aj odborníkov v tomto kľúčovom odvetví hospodárstva a činnosti človeka. S myšlienkou jednotného centralizovaného vzdelávacieho zdroja (a naviac v online prostredí – teda dostupné kdekoľvek a kedykoľvek) prišla spoločnosť DIGITAL PRO s.r.o. v Košiciach, ktorá v posledných rokoch vyvíjala a dnes už aj nasadila do prevádzky robustný online vzdelávací systém pre autoškoly, školiace strediská v doprave a cestných dopravcov, pod názvom JVSCD.sk – Jednotný vzdelávací systém v cestnej doprave.

,,JVSCD.sk je online učebňa predovšetkým pre vzdelávanie pre autoškoly a cestných dopravcov, ktorých sa táto problematika týka,“ uviedol pre ÚAMK Jaroslav Verlík zo spoločnosti DIGITAL PRO. ,, Ide najmä o vodičské kurzy v autoškolách, kurzy a školenia pre vodičov z povolania, či prevádzkovateľov v cestnej doprave. Zatiaľ čo autoškoly sa venujú vzdelávaniu budúcich vodičov, doškoľovaniu vodičov a dopravnej výchove žiackej mládeže, školiace strediská už pracujú s ,,hotovými“ profesionálnymi vodičmi, ktorí musia absolvovať rôzne zákonne povinné periodické školenia. Takzvane odborne spôsobilí musia byť aj vedúci dopravnej prevádzky, čiže dispečeri, ale aj samotní cestní dopravcovia – každý kto si chce otvoriť dopravnú spoločnosť potrebuje k vydaniu licencie alebo oprávnenia podnikať v cestnej doprave SR / EÚ mať absolvované štátne skúšky z predpísaných tém. Všetci títo ľudia a spoločnosti v konečnom dôsledku prispievajú k tomu, aby vodiči na cestách jazdili a pracovali bezpečne, odborne, v obrovskej zložitej súhre nazývanej DOPRAVA,“ dodal J. Verlík.

Online učebňa JVSCD.sk je centrálnou učebňou tém a predmetov. Keďže oblasť cestnej dopravy má nesmierne široký záber, súčasťou online učebne je aj systém špecializovaných portálov a FB, na ktorých sa návštevníci a klienti dozvedia podrobné informácie o termínoch, skúškach, vypísaných školeniach, ale aj legislatívne novinky či technologické zaujímavosti z cestnej dopravy. Ba dokonca, súčasťou je aj portál venujúci sa histórii dopravy. Celkovo teda Jednotný vzdelávací systém v cestnej doprave systém tvoria:

CENTRALIZOVANÁ ONLINE UČEBŇA JVCSD.sk www.jvscd.sk

ODBORNÉ PORTÁLY A SLUŽBY SYSTÉMU
eDOPRAVCA.sk –
Odborná spôsobilosť prevádzkovateľov v cestnej doprave – edopravca.sk
eVODIČ.sk – Odborné školenia a kurzy KKV pre vodičov z povolania – www.evodic.sk
eAUTOŠKOLA.SK- Prvá online učebňa pre autoškoly a školiace strediská KKV – www.eautoskola.sk

OBCHOD A SLUŽBY V CESTNEJ DOPRAVE
eDISPEČING.sk –
databanka obchodných príležitostí a služieb v cestnej doprave – www.edispecing.sk

ONLINE MAGAZÍN Z DOPRAVY
Veterány.EU – najčítanejší spravodajský portál o veteránoch a histórii dopravy v SR a ČR – www.veterany.eu

Dobrou správou pre vás je že ÚAMK v spolupráci s JVSCD.sk pre vás bude pripravovať zaujímavé náučné testy vedomostí z oblasti pravidiel cestnej premávky a bezpečnosti jazdy, ktoré vás však nielen otestujú, ale aj naučia rôzne dôležité vedomosti k praktickej jazde.

Jaroslav Verlík, Jednotný vzdelávací systém v cestnej doprave, www.jvscd.sk

Ukážka

jvscd

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *