Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Motoristi, pozor na platnosť STK

Motoristi-pozor-na-platnosť-STK

K 31. augustu 2022 končí pandemické predĺženie platnosti technickej a emisnej konroly motorových vozidiel o tri mesiace. Národná rada SR totiž schválila novelu zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, z ktorej vyplýva zmena, ktorú motoristi na Slovensku využívali. V praxi to bude vyzerať tak, že ak platnosť technickej a emisnej kontroly motorového vozidla končí do 31. augusta 2022, predĺženie o tri mesiace platí. Ak však platnosť technickej a emisnej kontroly skončí po 1. septembri 2022, predĺženie platnosti sa už takéhoto motorového vozidla netýka.

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal k problému zdôrazňuje: „V aktuálnej dovolenkovej sezóne by som chcel upozorniť vodičov, že predĺženie platnosti týchto kontrol o tri mesiace platí len na Slovensku. V zahraničí im môže hroziť vysoká pokuta.“ Stanice technickej kontroly aktuálne fungujú bez akýchkoľvek obmedzení, takže odporúčame absolvovanie technickej a emisnej kontroly neodkladať.

Vyhnete sa tak zbytočným problémom s ohľadom na bezpečnosť na cestách, je vhodné a žiadúce, aby sa na nich pohybovali motorové vozidlá v dobrom technickom stave.

Váš Ústredný automotoklub Slovenská republika
Redakcia ÚAMK SR

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *