Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Kuriózna nehoda v CZ

Nehoda Praga (5)

Táto nehoda vyšla naozaj veľmi draho. Pred pár dňami sa v susednom Česku stala naozaj kuriózna nehoda.
Vodička Škody Fabia z cesty zmietla historickú, a zároveň aj veľmi hodnotnú Pragu. Posádka bola po tejto nehode zranená, škody po nehode sa budú počítať na niekoľko desiatok tisíc eur.

Nehoda Praga (1)

Táto vážna dopravná nehoda sa stala pred pár dňami pri Vysokej nad Labem. Do automobilu značky Praga, ktoré sa chystalo odbočiť, narazila zozadu vodička so Škodou Fabia.Veterán sa po nehode prevrátil kolesami nahor. Jeho však posádka stihla z auta vyskočiť, avšak utrpeli zranenia. Na vozidle je škoda vyše 40.000 €. Nehoda sa stala na rovnom úseku medzi Vysokou nad Labem a Hradcom Králové, a to pri odbočke k Hradubickej cyklotrase pozdĺž Labe.

Nehoda Praga (1)

A ako sa to celé stalo?

Vodička osobného vozidla značky Škoda Fabia idúca smerom na Hradec Králové pravdepodobne nedodržala bezpečnostnú vzdialenosť za brzdiacim automobilom Praga Piccolo, ktoré išlo pred ňou a dávalo znamenie o zmene smeru jazdy vľavo, a narazila do neho,“ uviedla hovorkyňa hradeckej polície Iva Kormošová. Veterán bol po náraze odhodený za krajnicu k priekope, kde sa prevrátil kolesami nahor. Vodič a spolujazdkyňa zvládli z auta včas vyskočiť.

Nehoda Praga (3)

„Veterány nemajú takmer žiadne bezpečnostné prvky, dvaja starší ľudia boli zranení a na ďalšie vyšetrenie sme ich previezli do hradeckej fakultnej nemocnice. Dvojica z druhého auta sa nezranila,“ uviedol hovorca hradeckých zdravotníckych záchranárov Ivo Novák.
Policajti dychovou skúškou vylúčili, že by obaja vodiči pred jazdou pili alkohol. Na fabii odhadli škodu na 400€, v prípade veterána ju vyčíslili na desať násobne viac.

Nehoda Praga (6)

Na mieste zasahovala jednotka profesionálnych hasičov z centrálnej stanice v Hradci Králové. Miesto nehody hasiči ihneď zabezpečili a havarované vozidlá zaistili proti vzniku požiaru. Prevrátený veterán potom pomocou vyslobodzovacieho automobilu so žeriavom vrátili späť na kolesá.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *