Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

K nepriaznivému stavu dopravnej nehodovosti vydáva ÚAMK SR nasledujúce stanovisko.

ÚAMK SR nasledujúce stanovisko

Ústredný automotoklub Slovenská republika citlivo vníma všetky dopravné nehody, osobitne tie, pri ktorých sú zranení a usmrtení účastníci cestnej premávky. Každý vyhasnutý život z dôsledku dopravnej nehodovosti považujeme za obrovskú ľudskú a spoločenskú tragédiu.

Osobitne zraniteľnými na cestách sú chodci a cyklisti. Najmä u cyklistov v ostatnom období zaznamenávame smrteľné zranenia.

Pokiaľ spoločne neprijmeme účinné riešenia, je isté, že smrteľná nehodovosť na našich cestách bude narastať.

Riešenia našťastie existujú. Ide o komplex návrhov v oblasti prevencie, legislatívy, cestnej siete, vrátane efektívneho budovania cyklotrás.

S cieľom riešenia problémov dopravnej nehodovosti navrhujeme Ministerstvám vnútra, dopravy a výstavby a ministerstvu školstva vedy, výskumu a športu SR uskutočniť v krátkom čase spoločné rokovanie, kde prijmeme „akčný plán obmedzenia dopravnej nehodovosti“.

Ústredný automotoklub Slovenská republika je pripravený predstaviť námety a postupy na riešenie aktuálnej nepriaznivej dopravno – bezpečnostnej situácie.

Zdôrazňujeme, že v cestnej premávke neexistuje oni a my, naopak, všetci sme účastníci cestnej premávky a nepovažujeme za vhodné stavať proti sebe jednotlivé skupiny, podľa toho či jazdia na automobile, bicykli, prípadne sú chodci. Ide o náš spoločný problém.

Súčasne uvádzame, že najmä ohľaduplnosť v cestnej premávke je dôležitá a nutná, bez ohľadu na to či sme chodci, cyklisti, alebo motorizovaní účastníci cestnej premávky.

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *