Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Jednému z najškaredších áut posledných rokov sa všetci smiali, teraz je vypredané na roky dopredu.

Mitsuoka_Buddy_2021_nove_06

Japonská automobilka Mitsuoka u nás asi bude známa len nadšencom, hoci existuje už od roku 1968. Sústreďuje sa na malosériovú výrobu vozidiel postavených obvykle na základoch existujúcich modelov iných značiek.Niektoré jej kreácie sú ale také neprehliadnuteľné, že sa o nich hovorí po celom svete. A model menom Buddy patrí určite medzi ne.
Keď sa predvlani prvýkrát ukázala verejnosti, namiesto úspechu si vyslúžila veľký výsmech. Kombinácia modernej japonskej techniky s dizajnom amerických áut už minulých dekád im vyniesla zaradenie medzi najmenej atraktívne autá vôbec. Opakovane bola označená za najškaredšie nové auto roka. O to väčším prekvapením bolo, keď sa ukázalo, že celá plánovaná produkcia sa vypredala len za 4 dni .

 

Mitsuoka_Buddy_2021_nove_02

 

Áno, vtedy išlo len o 200 áut, ale vzhľadom na to, ako vozidlo vyzerá, bol aj to úctyhodný počin. Príbeh ale tu nekončí. Firma mala spočiatku v úmysle vyrobiť spomínaný počet vozidiel len do konca roku 2022. Čo znamená, že by vznikali približne 150 áut ročne. Nakoniec ale Mitsuoka zvýšila produkčnú kapacitu na 300 áut za rok a za pomoci druhej výrobnej série ich chcela ponúkať až do konca roku 2023. Ale ani to už dnes ale neplatí. Mitusoka vozidlo vzhľadom na veľký záujem udrží vozidlo v ponuke najmenej do roku 2024. Bavíme sa teda už o výrobe rádovo tisícov áut, čo je na pomery tejto značky naozaj veľa, oveľa najviac v jej histórii.

 

Mitsuoka_Buddy_2021_nove_05

 

Hovorí o tom posledná tlačová správa značky informujúca o tom, že tento rok je pre ňu predajne rekordná, aj keď zďaleka neskončil. Len od januára do septembra si u nej kúpila nové vozidlo viac ako tisícka ľudí, čo je historický rekord. A naozaj veľký vzostup oproti rokom predchádzajúcim modelu Buddy, keď firma obvykle predávala len okolo 400 vozidiel za rok.

Čo je na Mitsuoke Buddy tak príťažlivé? Snáď ide o to, že nechýba isté kúzlo prenesenia starých receptov do nových časov. Sami ale môžete vďaka priloženým fotkám preskúmať, čo vlastne ponúka. Ide takpovediac a mierne modifikovanú Toyotu RAV4 s veľkou chrómovanou mriežkou chladiča a hranatými svetlometmi. Panely karosérie sú v tejto oblasti úplne nové, bočné časti zostávajú naďalej len tie – pôvodné.

 

Mitsuoka_Buddy_2021_nove_08

 

Mitsuoka_Buddy_2021_nove_13

 

Mitsuoka_Buddy_2021_nove_14

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *