Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 948 799 710
info@uamk.sk
Slovensko

Motoristi motoristom

Motoristi motoristom

Motoristi motoristom

Slider

Pagani – značka, ktorá má cveng

uamk

Horacio Pagani – človek, ktorý od malička sníval, že postaví jedinečné auto. Také auto, ako nikto iný! A podarilo sa mu to! Od malička kreslil autá, vymýšľal modely, dokonca, ako sám povedal, často sa budil doslova s ceruzkou v ruke.

V roku 1984 odišiel do Talianska a svojou poctivou prácou sa dostal do Lamborghini, kde prežil krásne roky. No stále mu niečo chýbalo. Nechcel lepšie auto ako Lamborghini, ale iné.

V roku 1991 založil spoločnosť Modena Design, kde pracovali s netradičnými materiálmi, najmä s technológiou uhlíkového vlákna a s touto technológiou pracujú do dnes. Vďaka tejto technológii dokážu postaviť bezpečné a extrémne rýchle auto, ktoré ale spĺňajú všetky platné štandardy.

Značka Pagani je jedinečná. Z továrne vyšli modely Zonda a Huayra. Každé vozidlo má typický štvor výfuk umiestnený v strede zadného nárazníka. Pagani nie je bežné auto a preto platia pri jeho výrobe isté špecifiká. Pri výrobe má auto svoju maketu a v momente keď je budúci majiteľ spokojný, auto ide do ručnej výroby.

Pagani používa ručne robené motory Mercedes AMG  s rôznymi obsahmi. Najsilnejšie používané motory sú taktované na výkon 750 koní! V interiéri nájdete rôzne materiály, od kože až po brilianty. Interiéry áut sú okázalé ale precízne a do detailu prepracované. Dokonca aj skrutky majú razenie značky Pagani. Veď posúďte sami.

Prinášame Vám zábery priamo zo San Cesario sul Panaro pri Modene…

 

Autor : Katarína Smrečanová

Foto : Marian Ujházy

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Prosím prihláste sa ak chcete pridávať komentáre.

Ad
Ad