Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Chevrolet vracia peniaze za elektrický model Blazer

Chevrolet Blazer EV

Najnovší elektromobil Chevroletu je taký problém, že výrobca radšej vracia majiteľom až 6000 € z obstarávacej ceny
Fiasco totale!” hovoria nielen Taliani, keď sa niečo veľmi nepodarí. Pre niektoré nezdary sú ale aj všetky bežne používané slovné spojenia krátke. Stačí sa pozrieť, ako bojuje Chevrolet so svojim elektrickým Blazerom, a razom budete márne hľadať slová. A to všetko napriek tomu, že tento ich spomínaný model je tvarovo a výzorovo naozaj krásny.

Toto auto, čo znamená v preklade – sako, zrejme sadne ako uliate len málokomu. Keď ho koncom minulého roka automobilka uviedla do predaja, novinárom sa pri testoch doslova rozpadalo pod rukami a aj veľmi skúsení žurnalisti museli uznať, že toľko problémov so žiadnym vozidlom ešte nezažili. Koncern GM, ktorý Chevrolet ovláda, to sám uznal a o pár dní neskôr predaj vozidla do odvolania dokonca aj zastavil.

Kľúčové problémy sa mu zrejme podarilo vychytať, nestalo sa to ale do takej miery, aby sa vozidlo mohlo pomýšľať na úspech v anketách hľadajúcich najuspokojivejšie nové auto. Práve naopak zostáva primárne zdrojom frustrácie, skepsy a beznádeje, ako informujú novinári z Emdunds , ktorí sa ako zákazníci dostali k inak neverejnej komunikácii automobilky snažiacej sa udržať zákazníkov v dobrom rozmare. A je to vskutku nepríjemná vec, pretože patálie s autom donútili Chevrolet k bezprecedentnému kroku.

Dokážete si predstaviť, že by ste si kúpili nové auto a po mnohých mesiacoch vlastníctva by za vami výrobca prišiel s tým, že vám radšej dá 6000 €, aby si udržal vašu priazeň? Aký problém asi také auto musí byť?
Nepamätáme, že by si niekto niekedy kúpil od nejakej automobilky nové auto a tá za ním po niekoľkých mesiacoch vlastníctva prišla s tým, že mu jednoducho kus kúpnej ceny vráti. A pokiaľ sa to niekedy stalo, muselo ísť o individuálne prípady riešiace špecifické zlyhania. Chevrolet ale pristúpil k tomu, že všetkým prvotným kupcom radšej plošne vráti až cez 6000 € z obstarávacej ceny, než aby v ich blízkosti musel chodiť so sklopenou hlavou.

Chevrolet Blazer EV

„Chevrolet nedávno oznámil nové zníženie cenníkovej ceny Blazeru EV modelového roku 2024. V dôsledku toho by sme radi ponúkli zákazníkom, ktorí si vozidlo zakúpili do 7. marca tohto roku, kompenzáciu,“ stojí v oznámení Chevroletu. Ľuďom z Edmunds, ktorí si vlani kúpili Blazer RS ​​AWD kvôli dlhodobému testovaniu, tak bolo ponúknuté vrátenie 5 620 USD z kúpnej ceny. Tým, ktorí si kúpili Blazer LT AWD, ale automobilka vráti až 6 520 USD. Nejde teda o žiadnu almužnu alebo gesto, to sú pomerne veľké peniaze.

Chevrolet_Blazer_EV

Automobilka sa spolu s týmto krokom dušuje, že prvotné softvérové ​​chyby vozidla sú minulosťou spolu s ďalšími nedostatkami, „o ktorých ste mohli počuť od niektorých z prvých majiteľov”. Na jednej strane je to iste pekný spôsob riešenia takejto situácie, na tú druhú to ale len ukazuje, ako zúfalo a niekedy až „na silu“ sa automobilky snažia s elektromobilmi na trhu presadiť.

Prečo nie, vo výsledku si ale nie sme istí, či to nemá presne opačný efekt. Nedokážeme si predstaviť, že by niekto rozdával 6.000€ majiteľom dávno predaných áut, pokiaľ by išlo o žiaduci a uspokojivý tovar. No každopádne biznis je biznis a automobilka sa k svojim zákazníkom zachovala naozaj férovo.

Redakcia ÚAMK

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *