Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 948 799 710
info@uamk.sk
Slovensko

NAJNOVŠÍ BEZPEČNOSTNÍ ASISTENTI ŠKODA SUPERB!

uamk

Aké bezpečnostné asistenčné sýstemy nám ponúka nová ŠKODA SUPERB? Poďme sa na ne pozrieť!

ASISTENT JAZDY V PRUHU

Táto funkcia dokáže rozpoznať, keď vodič neúmyselne opustí jazdný pruh. Systém je aktívny pri rýchlosti nad 65 km/h za predpokladu, že je rozpoznateľné značenie jazdných pruhov na ceste a smerový indikátor  nebol rozsvietený pred prekročením značenia.

uamk

ASISTENT V DOPRAVNEJ ZÁPCHE

Tento systém zaisťuje väčšiu bezpečnosť a komfort v dopravných zápchach a v pomalej premávke. Asistent v dopravnej zápche sa pripojí k adaptívnemu tempomatu a systému jazdy v pruhoch.

ZÁCHRANNÝ ASISTENT

Záchranný asistent zasiahne, ak vodič stratí schopnosť viesť vozidlo. Tento systém pracuje v kombinácií s automatickou prevodovkou DSG, adaptívnym tempomatom a asistentom jazdy v pruhu.

PREDNÝ ASISTENT FRONT ASSIST

Predný asistent Front Assist funguje ako bezpečnostný systém varovania pred kolíziou. V prípade, že sa kolízií nemožno vyhnúť, aktivuje brzdy v záujme čo najväčšieho zmiernenia dôsledkov. Predný asistent Front Assist spolupracuje s radarovým snímačom integrovaným do mriežky chladiča a neustále sleduje vzdialenosť od vozidla pred vami.

uamk

DETEKCIA MŔTVEHO UHLA

Detekcia mŕtveho uhla pomáha vodičovi bezpečne sa preradiť do iného pruhu zaregistrovaním vozidiel v mŕtvom uhle. Dva radarové snímače umiestnené v spodnej časti zadného nárazníka sledujú priestor naboku až do 20 metrov za vozidlom ŠKODA SUPERB.

ASISTENT OCHRANY POSÁDKY VOZIDLA

Tento prvok koordinuje činnosť palubných systémov, aby sa minimalizovali kritické situácie v premávke. Nová ŠKODA SUPERB obsahuje dve úrovne asistenta ochrany posádky vozidla v závislosti od ďalších funkcií nainštalovaných vo vozidle.

VÝSTRAHA PRE VODIČA (DETEKCIA ÚNAVY)

Výstraha pre vodiča znižuje riziko kolíznych situácií spôsobených únavou. Systém sleduje správanie vodiča, vyhodnocuje mieru jeho únavy a v prípade potreby upozorní na potrebu prerušiť jazdu a odpočinúť si.

uamk

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

AdAd