Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Astronomická pokuta za prekročenie rýchlosti

Astronomická pokuta za prekročenie rýchlosti

Vodič vo Fínsku dostal astronomickú pokutu za prekročenie rýchlosti. Okrem nej mu vzali ešte aj vodičské oprávnenie.
Za prekročenie povolenej rýchlosti dostal fínsky vodič pokutu vo výške neuveriteľných 121-tisíc eur. V lokalite, kde bola povolená maximálna rýchlosť 50 kilometrov za hodinu, išiel vodič rýchlosťou 82 kilometrov za hodinu, teda rýchlosť prekročil o 32 km za hodinu. Aby toho nebolo málo, okrem pokuty dostal vodič ešte ďalší trest, no ten už je miernejší. Mužovi odobrala polícia vodičský preukaz na desať dní.

Priestupok sa podľa miestnej tlače stal na súostroví Alandy, ktoré sa nachádza medzi Fínskom a Švédskom. Auto šóferoval vysokopostavený manažér, ktorý riadi holding firiem podnikajúcich v logistike, cestovnom ruchu či realitách.

Je treba vedieť, že Fínsko udeľuje pokuty na základe príjmu, priemerného denného platu či celkového zárobku, ktorý pred udelením pokuty previnilcom skúmajú. Výška pokuty tak závisí nielen od toho, ako rýchlo motorista išiel, ale aj od toho, aké má príjmy. teda podľa tamojších zákonov je jasné, že keby na tom istom mieste takou istou rýchlosťou prechádzal vodič bez práce, alebo s nízkym príjmom, udelená pokuty by bola rádovo nižšia.

Podľa zahraničných agentúr nejde o prvú vysokú pokutu za vysokú rýchlosť, ktorú vodič dostal. Managerovi bola v roku 2018 vyrubená pokuta vo výške 63 680 eur a o päť rokov skôr mu polícia vymerala peňažný trest vo výške 95-tisíc eur. Dokopy to je viac ako 280.000 eur.

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *