Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Ako kúpiť kvalitné auto do 10 000 €?

Škoda Fabia

Súčasná veľmi zlá ekonomická situácia má výrazný dopad aj na trh s automobilmi. Čoraz viac zákazníkov dlhšie uvažuje nad výberom vhodného automobilu. Hoci finančná záťaž kúpou auta nie je bežná samozrejmosť, automobil sa stal súčasťou každodenného života mnohých ľudí, ktorí ho bytostne potrebujú.

Ústredný automotoklub Slovenská republika Vám chce s výberom pomôcť a realizoval prieskum trhu, kde sa zameral na segment jazdených áut s cenou do 10 000 €.

Jazdené autá majú svoje výhody, ale aj nevýhody. Medzi výhody nesporne patrí nižšia cena za výbavu, ako u nových modeloch automobilov, sú už zabehnuté, väčšinou sú na nich vychytané „muchy“ a sú ihneď dostupné. Nevýhodou môže byť nejasná servisná história, hlavne, ak neboli servisované u autorizovaných mechanikov.

Myslíme si však, že výber automobilu do sumy 10 000 € je však pomerne slušný. Záleží od výberu zákazníka, či je zameraný na malé či mestské vozidlo, kombi, sedan, alebo aj SUV. Hoci ponuka automobilov oproti minulým rokom mierne klesla, stále je na trhu s jazdenými autami dostatok automobilov na výber.

Malé automobily

sú využiteľné v meste, no nestratia sa ani na dlhšej ceste s viacerými osobami. Výber zákazníkov sa sústreďuje na to, aby ho čo najviac využil a zároveň nebol veľkou finančnou záťažou. V tejto kategórii sa nachádzajú Škoda Fabia, Renault Clio, Hyundai i20, Citroën C3, ale aj Opel Corsa.

opel

Mestské vozidlá

sa vyznačujú hlavne malými rozmermi a sú praktické a využiteľné v husto obývaných mestským oblastiach, kde je problém s parkovaním. Okrem Smartov v tejto kategórii stojí za úvahu kúpa značky Fiat 500.

fiat 500

SUV v kompaktnom balení

teda crossover v cene do 10 000 € je problém zohnať. Tento segment trhu je pomerne žiadaný pre vyššiu svetlú výšku, oplastovanú karosériu, väčší vnútorný priestor a náhon na všetky štyri kolesá. S prižmúrením jedného oka by sme do tejto kategórie s podmienkou ceny do 10 000 € vedeli zaradiť asi len Suzuki Ignis.

Verili by ste, že do 10 000 € by ste mohli mať aj úžitkovú dodávku, kombi alebo SUV? Museli by ste sa ale zbaviť predsudkov voči značke Dacia. Táto rumunská automobilka pod záštitou Renaultu ponúka modely Logan a Sandero, ktorými svoj rozpočet nemusíte zaťažiť o viac ako spomínanú sumu.

Ponúkli sme Vám len malý prehľad a trochu inšpirácie. Ako je zrejmé, dá sa kúpiť automobil aj do sumy 10 000 €. V konečnom dôsledku záleží Váš výber len na Vás.

Vyberajte rozvážne a s rozumom. Jazdite ohľaduplne, na ceste nie ste jediní.
Váš Ústredný automotoklub Slovenská republika

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *