Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Ako je to s autoškolami v čase pandémie?

Ako je to s autoškolami v čase pandémie?

Absolvovanie kurzu na získanie vodičského oprávnenia sa v súčasnej pandemickej situácii, vyvolanej dôsledkami COVID 19, stalo nočnou morou. Nielen pre prevádzkovateľov autoškôl, ale aj pre adeptov na získanie oprávnenia na vedenie motorového vozidla .

Ministerstvo dopravy a výstavby SR teda prišlo s legislatívnym návrhom úpravy zákona č. 93/2005 Z. z. o autoškolách, ktorým sa zmiernia negatívne následky pandémie COVID 19. V zákone ministerstvo navrhlo možnosť v rozpočtovom roku  najneskôr do 31. decembra 2021 poskytnúť príspevok na podporu prevádzkovateľov autoškôl v súvislosti so zmiernením negatívnych následkov pandémie, ktorá vznikla z dôvodu ochorenia COVID 19.

Ako sa uvádza v dôvodovej správe, príspevok je možné poskytnúť fyzickej alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje autoškolu na základe schémy štátnej pomoci alebo minimálnej pomoci podľa osobitného predpisu. Čo však asi viac bude zaujímať budúcich motoristov je fakt, že rozsah vyučovacích hodín výučby teórie v riadnych kurzoch základnej kvalifikácie, v kurzoch zrýchlenej kvalifikácie ako aj v kurzoch pravidelného výcviku možno nahradiť v rozsahu 100 % individuálne s lektorom školiaceho strediska dištančnou formou alebo e-learningom.

Podľa vyhlášky 45/2016 z. z, ktorou sa vykonáva zákon č. 93/2005 Z. z. o autoškolách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov je lehota na ukončenie vodičského kurzu 12 mesiacov, avšak v súčasnej dobe, keď platia vyhlásené opatrenia táto lehota neplynie a predlžuje sa o dobu, ktorá uplynie od začiatku platnosti obmedzujúcich opatrení až po ich ukončenie.

Spoločenská situácia je komplikovaná, tak vítame každú pomoc zo strany štátu, ktorá pozitívne vplýva na každodenný život občanov a zmierňuje dopady pandemickej krízy. 
Váš Ústredný automotoklub Slovenská republika

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *